Fot. PZTS
ZmHxqmz
Fot. PZTS
15-latka nadzieją na sukcesy polskiego tenisa stołowego
Polskie tenisistki stołowe zawiodły na Igrzyskach Olimpijskich. Katarzyna Grzybowska wygrała jeden pojedynek, same porażki poniosła Li Qian, w deblu nie powiodło się Natalii Partyce. W naszym kraju nie brak jednak utalentowanych zawodniczek. Anna Węgrzyn została właśnie powołana do reprezentacji Europy na turniej World Cadet Challenge w Szanghaju.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
24 sierpień, 2016 16:55

World Cadet Challenge to nieoficjalne mistrzostwa świata kadetów. Odbędą się w dniach 21-29 października. Poza Polką w drużynie Europy znalazły się zawodniczki z Rosji, Czech i Rumunii. Trenować je będzie Węgierka Csilla Bátorfi – pięciokrotna olimpijka, mistrzyni Europy w singlu (1986), deblu (1988, 1990, 1994, 2000), mikście (1994) i drużynie (1986, 1990, 2000).

To kolejne w ostatnich dniach wyróżnienie 15-letniej Polki. Wcześniej zaproszono ją do udziału w prestiżowym turnieju kadetek Europe Youth TOP 10 w Pradze (7-9 października). Nasza pingpongistka będzie tam rozstawiona z numerem dziewiątym.

Trenowana przez Leszka Kawę Anna Węgrzyn jest zawodniczką MLKS-u UKS-u Śnieżnik Stronie Śląskie. Mieszka we wsi Trzebieszowice w powiecie kłodzkim. W sezonie 2015/16 w rozgrywkach 1. Ligi wygrała 28 meczów, przegrała zaledwie osiem.

W lutym wspólnie z siostrą bliźniaczką Katarzyną wygrała grę podwójną na ITTF Czech Junior & Cadet Open. Kilka tygodni w drużynie zdobyła srebrny medal drużynowych ME w Zagrzebiu. W finale Polki uległy 0-3 Rosjankom. Wcześniej pokonały między innymi ekipy Niemiec oraz Słowenii.

Oby kariera młodej zawodniczki rozwijała się harmonijnie i z każdym rokiem podnosiła swoje kwalifikacje. Warto śledzić jej wyniki. Kto wie, może już w 2020 roku w Tokio zobaczymy ją przy olimpijskim stole.