Fot. Tobiasz Skwarczyn/PPC/NEWSPIX.PL
Katarzyna Jurkowska w c«wiczeniu na porelczach 
FOT. Tobiasz Skwarczyn/PPC/NEWSPIX.PL 
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. Tobiasz Skwarczyn/PPC/NEWSPIX.PL
18 kompletów medali do rozdania w gimnastyce
Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 odbywać się będzie w dniach 6-21 sierpnia w 18 konkurencjach. Zawodnicy rywalizować będą w gimnastyce sportowej i skokach na trampolinie, natomiast kobiety można będzie zobaczyć też w konkurencjach artystycznych.
Rafał Wiśniewski
27 czerwiec, 2016 13:50

Najwięcej medali jest do rozdania w gimnastyce sportowej, 8 konkurencji jest zarezerwowanych dla mężczyzn: ćwiczenia wolne, ćwiczenia na koniu z łękami, ćwiczenia na kółkach, ćwiczenia na poręczach, ćwiczenia na drążku, skoki oraz wielobój indywidualny i drużynowy. Kobiety biorą udział jeszcze w ćwiczeniach na poręczach asymetrycznych oraz ćwiczeniach na równoważni. W przeciwieństwie do panów, nie występują w ćwiczeniach na koniu z łękami, na kółkach, na poręczach oraz na drążku.

Na IO mężczyźni nie biorą udziału w gimnastyce artystycznej. Kobiety uczestniczą w wieloboju indywidualnym oraz w zawodach drużynowych. Zarówno zawodnicy i zawodniczki wezmą udział w skokach na trampolinie.

Polskę na najważniejszej imprezie czterolecia reprezentować będzie Katarzyna Jurkowska-Kowalska, która ma zamiar wystąpić w wieloboju indywidualnym, skoku, na równoważni, na poręczach asymetrycznych oraz w ćwiczeniach wolnych.

Dotychczas reprezentanci Polski cieszyli się czterokrotnie z medalu olimpijskiego. Wygląda to następująco: 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe medale. Jedyne złoto zdobył dla Nas Leszek Blanik w 2008 roku w Pekinie w skoku przez konia. Zdobywał on również brązowy medal 8 lat wcześniej na Olimpiadzie w Sydney. Brąz w 1956 roku w Melbourne zdobyła drużyna kobiet, specjalizująca się w ćwiczeniach z przyborem, a srebro 4 lata wcześniej wywalczył Jerzy Jokiel- ćwiczenia wolne.