Fot. Rafal Rusek / PressFocus
2016.06.02 Lodz
Pilka nozna Reprezentacja Kobiet Kwalifikacje do Mistrzostw Europy 2017 
Polska - Szwecja 
N/z Lotta Schelin
Foto Rafal Rusek / PressFocus

2016.06.02 Lodz
Football Uefa European Women Championship 2017 Qualification Match Poland - Sweden
Lotta Schelin
Credit: Rafal Rusek / PressFocus 
 / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. Rafal Rusek / PressFocus
19 bramek na początek olimpijskiego turnieju w piłce nożnej kobiet
Choć w Rio de Janeiro nie płonie jeszcze olimpijski znicz, rywalizację na igrzyskach rozpoczęły już piłkarki. Na trzech stadionach zaprezentowały się wszystkie reprezentacje. Faworytki nie zawiodły. Nieco kłopotów miały tylko Szwedki, a najokazalszą wygraną popisały się Niemki.
Tomasz Kawczyński
4 sierpień, 2016 10:01

Jako pierwsze na boisko w Rio wybiegły zawodniczki Szwecji i RPA. Europejki miały odnieść łatwe zwycięstwo, ale rywalki umiejętnie się broniły. Dopiero w 76. minucie defensywa Afrykanek została przełamana. Zwycięską bramkę zdobyła Nilla Fischer.

Po trzech godzinach w grupie E rozpoczęło się drugie spotkanie. Gospodynie przeważały w rywalizacji z Chinkami. Zaprezentowały kilka niezłych akcji, trzykrotnie wbijając piłkę do siatki. Przed przerwą Zhao Lina skapitulowała po strzale Moniki. Po zmianie stron bramki zdobywały Andressa i Cristiane.

Grupa E:

Brazylia 3 pkt. 3-0

Szwecja 3 pkt. 1-0

RPA 0 pkt. 0-1

Chiny 0 pkt. 0-3

Grupa F rozgrywała 1. kolejkę w São Paulo. Kanadyjki do zwycięstwa 2-0 nad Australię poprowadziła ich największa gwiazda Christiane Sinclair. Już kilkanaście sekund po pierwszym gwizdku asystowała Janine Beckie, sama ustaliła wynik w 80. minucie.

Na Arenie Corinthians najłatwiejszą przeszkodę miała reprezentacja Niemiec. Zimbabwe w pierwszej połowie nie oddało żadnego strzału na bramkę. W tym czasie mistrzynie Europy za sprawą Sary Däbritz i Alexandry Popp strzeliły dwa gole. W 50. minucie niespodziewanie na 1-2 trafiła Kudakwashe Basopo. Niemki szybko odpowiedziały za sprawą Melanie Behringer, a w ostatnim kwadransie jeszcze trzykrotnie znalazły drogę do siatki rywalek. Drugi raz trafiła Behringer, potem Melanie Leupolz, a na końcu samobójczą bramkę zdobyła Eunice Chibanda.

Grupa F

Niemcy 3 pkt. 6-1

Kanada 3 pkt. 2-0

Australia 0 pkt. 0-2

Zimbabwe 0 pkt. 1-6

Na stadionie w Belo Horizonte odbyły się dwa spotkania grupy G. Faworytki igrzysk, Amerykanki, rozprawiły się 2-0 z Nową Zelandią. Już w 9. minucie rezultat otworzyła Carli Lloyd. Obrończynie tytułu zdominowały rywalki i kontrolowały grę. Tuż po przerwie Alex Morgan zdobyła drugiego gola.

Pierwszy dzień olimpijskiej rywalizacji zakończył mecz Francja – Kolumbia. “Trójkolorowe” szybko objęły prowadzenie po samobóju Caroliny Arias. Nie minął jeszcze kwadrans, gdy Eugénie Le Sommer wbiła kolejną bramkę. Zawodniczki z Ameryki Południowej łącznie straciły cztery gole, bo z rzutów wolnych Sandrę Sepúlvedę pokonały Camille Abily oraz Amel Majri.

Grupa G:

Francja 3 pkt. 4-0

USA 3 pkt. 2-0

Nowa Zelandia 0 pkt 0-2

Kolumbia 0 pkt. 0-4

Druga kolejka w rywalizacji piłkarek odbędzie się 6 sierpnia. Do ćwierćfinału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz dwie ekipy z trzecich miejsc.

Już we czwartek grę rozpoczną futboliści.