fot. MAREK JANIKOWSKI/newspix
radwanska
fot. MAREK JANIKOWSKI/newspix
Agnieszka Radwańska wygrywa turniej w New Haven
Agnieszka Radwańska pokonała 6:1, 7:6 (7:3) Eline Svitoline w finale turnieju WTA w New Haven. Był to ostatni etap przygotowań do wielkoszlemowego US Open.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
28 sierpień, 2016 3:33
W kategoriach: Aktualności Tenis ziemny

Obie tenisistki spotykały się w bezpośredniej konfrontacji dwukrotnie. Za każdym razem lepsza była biało-czerwona, która wygrała zarówno w Miami (2014) jak i w Tokio (2015). Były to jednak mecze na poziomie 1/8 finału.

Rozstawiona z numerem pierwszym Polka od początku przejęła inicjatywę nad spotkaniem. Svitolina, dla której to był pierwszy finał WTA, wyraźnie nie mogła poradzić sobie z ciążącą presją i w krótkim odstępie czasu straciła aż pięć gemów pod rząd. Agnieszka nie zaprzepaściła wypracowanej przewagi, kończąc pierwszego seta przy drugiej szansie.

Zdecydowanie bardziej wyrównana była druga odsłona meczu. Svitolina po raz pierwszy wykorzystała break-pointa (0:2), jednak „Isia” już w kolejnym gemie nadrobiła stratę serwisu. Pomiędzy siódmym a dziesiątym gemem obie tenisistki przegrały swoje serwisy – równo, zarówno Polka jak i Ukrainka po dwa. Zacięta końcówka sprawiła, że o wszystkim musiał zadecydować tie-break.

Dla Eliny była to odsłona meczu o być albo nie być. Inauguracyjny punkt padł jej łupem, lecz kolejne trzy serwisy Ukrainki zostały wygrane przez jej rywalkę. Dało to Radwańskiej aż trzy piłki meczowe. Pierwszego z nich udało się obronić, ale po chwili Svitolina trafiła w siatkę i stało się jasne – turniej WTA w New Haven 2016 zwyciężyła Agnieszka Radwańska.