FOT. ABACA/NEWSPIX.PL
PARIS, FRANCE - MAY 29: Andy Murray of United Kingdom returns to John Isner of US during the men's single fourth round match at the French Open tennis tournament at Roland Garros Stadium in Paris, France on May 29, 2016. Mustafa Yalcin / Anadolu Agency 
TENIS TURNIEJ TENISOWY FRANCJA PARYZ 
FOT.ABACA/NEWSPIX.PL
POLAND ONLY!!!
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. ABACA/NEWSPIX.PL
Andy Murray wraca do współpracy z Ivanem Lendlem
Andy Murray poinformował oficjalnie,  że do jego sztabu trenerskiego ponownie dołączy Ivan Lendl. Były numer jeden światowego rankingu pracował już ze Szkotem w latach 2011-2014.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
14 czerwiec, 2016 10:41

 

Pod okiem Lendla Murray odniósł swoje jedyne wielkoszlemowe sukcesy. W 2012 roku wygrał US Open, latem następnego roku triumfował na trawiastych kortach Wimbledonu. Przywiózł także złoto z rywalizacji na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

W marcu 2014 roku obaj panowie zdecydowali się na zakończenie współpracy. Rozstali się wówczas w dobrej atmosferze, życząc sobie nawzajem kolejnych sukcesów. Murray w tamtym czasie nie prezentował wysokiej dyspozycji, dochodząc do siebie po operacji pleców.

Po zerwaniu z Lendlem Szkot pracował z Amelie Mauresmo, Jonasem Bjorkmanem i Jamie’m Delgado. Z kolei urodzony w Ostrawie ośmiokrotny mistrz turniejów wielkoszlemowych ostatnie dwa lata spędził jako pracownik United States Tennis Association.

Przed turniejem na kortach Queen’s Clubu i zbliżającym się Wimbledonem Murray zdecydował się na powrót do dawnego trenera. Lendl ma pojawić się w Londynie już we wtorek.

– Mam nadzieję, że będziemy współpracować przez jak najdłuższy czas. Z Lendlem odnosiłem największe sukcesy w karierze. On wie jak przygotować się do wielkich imprez, ma ogromne doświadczenie, dzięki czemu jest mocniejszy psychicznie – napisał Murray.

Rozmawiałem z Ivanem wiele razy w ostatnim czasie. Po French Open mój agent skontaktował się z jego menedżerem. Wszystko potoczyła się zadziwiająco szybko – dodał tenisista.

Murray w tym sezonie przegrał finały Australian Open i Roland Garros z Novakiem Đokoviciem. Pokonał natomiast Serba w finale turnieju Masters 1000 w Rzymie.