FOT. ADAM JASTRZEBOWSKI / NEWSPIX.PL
29.05.2015, Poznan , Tor regatowy Malta , Wioslarstwo, Mistrzostwa Europy Poznan 2015

Malta Regatta course , European Rowing Championships Poznan 2015  , N Z Artur Mikolajczewski, Milosz Jankowski (POL) LM2x  , FOT. ADAM JASTRZEBOWSKI / NEWSPIX.PL 
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. ADAM JASTRZEBOWSKI / NEWSPIX.PL
Artur Mikołajczewski specjalnie dla 5kółek.pl z Rio de Janeiro
Artur Mikołajczewski członek dwójki podwójnej wagi lekkiej, która reprezentowała będzie nas w Rio, zgodził się dzielić z naszymi czytelnikami swoimi przeżyciami w Ameryce Południowej. W kolejnych komentarzach prosto ze stolicy Brazylii będzie odsłaniał przed wami kulisy najważniejszej sportowej imprezy świata.
Artur Mikołajczewski
28 lipiec, 2016 10:52

Pierwsze wrażenia po wylądowaniu w Rio – to zderzenie z różnorodnością. Jest tutaj bardzo kolorowo i rzuca się w oczy zderzenie dwóch światów, czyli biedy i bogactwa. Do tej pory widziałem wielki hotel Sheraton na tle ogromnych połaci faweli. Ludzie są bardzo otwarci i życzliwi, a w wiosce olimpijskiej widać bardzo dużo włożonej pracy i pieniędzy.

Praktycznie wszystko jest przygotowane. Poza pokojami. Z niewiadomych przyczyn niektóre były zdewastowane lub po prostu brudne i niedokończone. Jednak już zostały dla nas doprowadzone do porządku. Wioska robi ogromne wrażenie,  zwłaszcza stołówka przygotowana na 6000 osób, w której jednocześnie podawane jest różnorodne i bardzo dobre jedzenie. Mamy dostęp do banku, poczty, fryzjera, sklepu z pamiątkami, punktu Samsunga czy McDonald’sa obok hotelu. Do dyspozycji mamy również basen.

Na tor wioślarski musimy dojeżdżać 26 kilometrów, co wiąże się z podróżą trwająca około godziny. W jedną stronę. Jeziorko jest, co ciekawe, słone i bardzo „rozbujane”, więc trzeba się do tego przyzwyczaić. Pogoda dopisuje. Cały czas jest ciepło i słonecznie. Podobne są nasze humory.  Jestem pod wrażeniem wioski olimpijskiej, jak i miasta oraz kultury latynoskiej, która zawsze mi się podobała.