10710627_567879386651510_7022296787980064415_n
Bez polskich medali na MŚ juniorów w zapasach
We francuskim Macon zakończyły się mistrzostwa świata juniorów w zapasach. Reprezentantom Polski ani razu nie udało się stanąć na podium. W ostatnim dniu imprezy dwóch wolniaków zajęło piąte miejsca.
Tomasz Kawczyński
5 Wrzesień, 2016 14:46

W niedzielę startował jeden z naszych faworytów, brązowy medalista MŚ juniorów z 2014 roku Kamil Kościółek (kategoria 120 kg).

Zapaśnik Stali Rzeszów rozpoczął turniej od dwóch zwycięstw. W 1/8 finału pokonał Amerykanina Jordana Michaela Wooda, a w ćwierćfinale nie dał szans Żassułanowi Jermenbetowi z Kazachstanu. Dopiero w pojedynku o miejsce w wielkim finale zatrzymał go reprezentant Rosji Kazbiek Chubułow (późniejszy mistrz świata).

Polak przegrał również rywalizację o brąz i został sklasyfikowany na piątej pozycji. Medal wywalczył Amir Reza Mohammad Jafar Amiri (Iran).

Blisko podium był również Krzysztof Sadowik (84 kg). On również wygrał dwie początkowe walki (z Egipcjaninem Badawim oraz Włochem Raffim), ale w 1/8 finału uległ Turkowi Osmanowi Göcenowi.

Rywal doszedł do finału, dlatego Polak mógł spróbować szczęścia w repasażach. Tam wygrał z Niemcem Benjaminem Opitzem, ale brąz przegrał z Azerem Gadżimuradem Magomiedsajdowem.

W stylu wolnym najwięcej medali zdobyła Rosja (2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe).