Fot, Marek Biczyk/newspix.
WARSZAWA 21.07.20136
IGRZYSKA OLIMPIJSKIE RIO 2016 CENTRUM OLIMPIJSKIE SLUBOWANIE
NZ PIOTR MYSZKA
FOT MAREK BICZYK newspix.pl
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot, Marek Biczyk/newspix.
Bohater dnia – Piotr Myszka
W niedzielę liczymy na kolejny medal w Rio de Janeiro. Przed podwójnie punktowanym wyścigiem medalowym w żeglarskiej klasie RS:X trzecie miejsce zajmuje Piotr Myszka. Polak ma niewielką przewagę nad goniącymi go rywalami, ale wierzymy, że nie da się wyprzedzić i stanie na olimpijskim podium.
Tomasz Kawczyński
14 sierpień, 2016 14:19

Nasz żeglarz to aktualny mistrz świata. Po triumfie w Eliat zapewniał, że w Rio interesuje go tylko medal, a start olimpijski będzie jego najważniejszym w karierze. Jednocześnie mówił o swoim przygotowaniu mentalnym do występu na igrzyskach.

– Będę starał się podejść do wszystkiego spokojnie i myśleć o tych regatach jak o każdych innych. Najważniejsze, żeby zachować zimną głowę i starać się spokojnie, krok po kroku, dążyć do wyznaczonego celu – stwierdził kilka tygodni przed olimpiadą.

W Rio zaczął dobrze i to do szóstego wyścigu nie wypadał z pierwszej piątki. Kryzys przyszedł w wyścigu 7, ale szybko został przełamany przez drugą lokatę. W klasyfikacji łącznej był na trzeciej pozycji, mając jeszcze szanse nawet na srebro.

Polscy kibice zaczęli się denerwować dopiero w piątek. Myszce nie wyszedł żaden z trzech wyścigów (miejsca 13., 16. i 16.). Tylko nierównej formie rywali zawdzięczał utrzymanie medalowej lokaty. Jego dorobek 70 punktów, Francuz Le Coq ma 72, a Grek Kokkalanis 78.

Nasz reprezentant tłumaczył potem, że zabrakło mu koncentracji na starcie i szczęścia. Pierwsze wyścigi kosztowały go sporo wysiłku i w ostatnim trudno mu było nawiązać walkę. Jako cel na niedzielę postawił sobie wygranie wyścigu medalowego i pilnowanie dwóch najgroźniejszych przeciwników.

Wierzymy, że dokona tej sztuki i jako czwarty polski żeglarz stanie zostanie medalistą olimpijskim. Początek wyścigu o 18:05.

Nasz typ na dziś – brązowy medal Piotra Myszki.