Fot. Profil na FB Katarzyny Krawczyk.
13015290_1364013493613584_5185596719012619728_n
Fot. Profil na FB Katarzyny Krawczyk.
Bohaterka dnia – Katarzyna Krawczyk
Występ na IO w Rio de Janeiro jest, bez wątpienia, najważniejszą próbą w jej karierze. Zapasy nauczyły ją wytrwałości, zadziorności, ale i umiejętności skupiania się na konkretnym celu. Ten w przypadku występu w Brazylii może być tylko jeden. Przed wylotem do Ameryki Południowe w rozmowie z nami nasza zapaśniczka go wyartykułowała jasno. Spełnieniem marzeń będzie medal.
Tomasz Więcławski
18 sierpień, 2016 13:09

Jak na razie największym osiągnięcie w jej karierze seniorskiej był brązowy medal ME w Dortmundzie zdobyty w 2011 roku. Kolejny krążek – tym razem srebrny – wywalczyła podczas Igrzysk Europejskich w Baku w ubiegłym roku. Teraz warto byłoby dołożyć do kolekcji medal szczególny i najważniejszy, bo olimpijski.

– Do złota typuję trzy dziewczyny – Amerykankę, Japonkę i Szwedkę – mówiła przed wylotem do Rio w wywiadzie dla 5kólek.pl Katarzyna Krawczyk. – Wszystkie pozostałe zawodniczki są bardzo wartościowe i każda z każdą może wygrać. Będzie bardzo ciężko i wyrównanie. Mogą decydować pojedyncze punkty i ostatnie sekundy walki. W naszym sporcie jest niestety tak, że jedna przegrana walka może zadecydować o tym, że odpadniesz z turnieju. Jeden popełniony błąd w końcówce może odebrać marzenia o dobrym rezultacie. Trzeba mieć dużo szczęścia i być dobrze przygotowanym taktycznie i psychicznie, a wtedy spokojnie można powalczyć o medal.

O tym, że wszystkie nasze zapaśniczki stać na walkę o podium wielokrotnie mówili też nasi trenerzy. Krawczyk swoją karierę ze sztukami walki zaczynała od ju-jitsu w rodzinnych Mikołajkach. Tam sekcja była jednak nierozwojowa, wiec przeniosła się do pobliskiego Rynu, gdzie istniała sekcja zapaśnicza. Obecnie spokojnie kontynuowanie kariery sportowej zapewnia jej wojsko. Jest bowiem żołnierzem sił powietrznych w stopniu szeregowego. Ponadto bardzo lubi poszusować na stoku na snowboardzie. Z racji treningów i konieczności unikania kontuzji od jakiegoś czasu nie może się jednak oddawać tej aktywności.

Jeżeli jedzie się na igrzyska i przechodzi, wcale nie łatwe, kwalifikacje, to oczywiście każdy chce jechać po medal – dodaje wprost Krawczyk. – Ze mną jest podobnie. W sportach walki wszystko jest możliwe, więc zobaczymy. Miejmy nadzieję, że się uda.

Nasz typ na dziś – brązowy medal Katarzyny Krawczyk