Fot. JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL
16.06.2016 POZNAN TOR REGATOWY MALTA PUCHAR SWIATA W WIOSLARSTWIE, WORLD ROWING CUP POZNAN 2016 
NZ (L)  MAGDALENA FULARCZYK  , (P)  NATALIA MADEJ  
FOTO JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL
Bohaterki dnia: Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj
Po brązowym medalu na samym początku igrzysk Rafała Majki, nasz apetyt został rozbudzony. Na drugi krążek wciąż jeszcze czekamy, ale dziś nasza passa powinna ulec zmianie. Szans na podium mamy więcej niż jedną, gwarancji żadnej, ale olbrzymie nadzieje możemy wiązać z występem dwójki podwójnej – Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej i Natalii Madaj.
Jarosław Więcławski
11 sierpień, 2016 12:38

O 16:04 rozpocznie się finał, na który będziemy patrzyli z ogromnymi emocjami. Polki już przed igrzyskami były wymieniane w gronie faworytek do medalu, a opinie potwierdził najlepszy czas uzyskany w półfinałach. Fularczyk już wie jak smakuje olimpijskie podium. Cztery lata temu w Londynie wywalczyła brąz w dwójce podwójnej płynąc z Julią Michalską. W 2009 roku ten sam duet sięgnął po złoto na Mistrzostwach Świata. Madaj na poprzednich igrzyskach występowała w czwórce podwójnej, z którą zajęła ósmą pozycję.

Od 2013 roku panie startują razem. Reprezentantki LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz sukcesy zdobywają od samego początku. W debiucie na wielkiej imprezie wywalczyły srebro na ME w Sewili. Tę samą imprezę wygrały rok później w Belgradzie i w 2015 roku w Poznaniu. W Mistrzostwach Świata w Amsterdamie w 2014 roku stanęły na drugim stopniu podium. Przed rokiem w Auiguebelette we Francji zajęły pechową, czwartą pozycję. Od początku dwójka zawsze była w czołówce najważniejszych imprez, a teraz wyrastają na główne faworytki do olimpijskiego złota.

Duże znaczenie w decydującym wyścigu mogą mieć warunki atmosferyczne. Już dwukrotnie odwoływano zawody z powodu kiepskiej pogody. Zawodniczki również po półfinale twierdziły, że nie są to warunki do ścigania. – Cztery lata zasuwałyśmy z myślą o tym dniu. Trzymajcie mocno kciuki, dopingujcie ile sił w płucach i bądźcie z nami sercem i myślami – napisała na Facebook Fularczyk-Kozłowska. Nie pozostaje nic innego jak się do tej prośby zastosować i wspierać nasze zawodniczki w walce o złoty medal. Naszym zdaniem jak najbardziej realnej.

Nasz typ na dziś – złoto Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej i Natalii Madaj.