FOT. ADAM JASTRZEBOWSKI / NEWSPIX.PL
29.05.2015, Poznan , Tor regatowy Malta , Wioslarstwo, Mistrzostwa Europy Poznan 2015

Malta Regatta course , European Rowing Championships Poznan 2015  , N Z Artur Mikolajczewski, Milosz Jankowski (POL) LM2x  , FOT. ADAM JASTRZEBOWSKI / NEWSPIX.PL 
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. ADAM JASTRZEBOWSKI / NEWSPIX.PL
Bohaterowie dnia: Artur Mikołajczewski i Miłosz Jankowski
Już dziś o 15.44 nasza dwójka podwójna wagi lekkiej ruszy po spełnienie marzeń. Medal igrzysk olimpijskich byłby bez wątpienia największych sukcesem w karierze tych zawodników. Dla wielu osób już są oni prawdziwymi rewelacjami w naszej kadrze wioślarskiej walczącej w Rio.
Tomasz Więcławski
12 sierpień, 2016 15:27

Półfinał z udziałem Artura Mikołajczewskiego i Miłosza Jankowskiego rozgrzał do czerwoności kibiców wioślarstwa w Polsce. Nasi reprezentanci popisali się fantastycznym finiszem i na ostatnich metrach pozostawili w pokonanym polu osadę Włoską.

Jankowski po półfinale zapewniał, że celem jest medal, ale przyjmą z pokorą każde rozstrzygnięcie, o ile pojadą w finale A dobry wyścig. Konkurenci nie są łatwi, ale wydaje się, że akurat w tej rywalizacji wioślarskiej stawka jest na tyle wyrównana, że może zdarzyć się wszystko. Kluczem może być objechanie tym razem RPA i Norwegii, czyli osad, z którymi nasi zawodnicy przegrali walkę półfinałową.

Przypomnijmy, że Mikołajczewski jest reprezentantem KW Gopło Kruszwica. Natomiast Jankowski reprezentuje barwy AZS AWFiS Gdańsk.

W komentarzu dla czytelników 5kółek.pl chwilę po przylocie do Brazylii Artur Mikołajczewski pisał: Jest tutaj bardzo kolorowo i rzuca się w oczy zderzenie dwóch światów, czyli biedy i bogactwa. Do tej pory widziałem wielki hotel Sheraton na tle ogromnych połaci faweli. Ludzie są bardzo otwarci i życzliwi, a w wiosce olimpijskiej widać bardzo dużo włożonej pracy i pieniędzy.

Oby to Rio – dla jego i kolegi z osady okazało się szczęśliwe.

Nasz typ na dzisiaj – brązowy medal Artura Mikołajczewskiego i Miłosza Jankowskiego.