Foto Norbert Barczyk / PressFocus / NEWSPIX.PL
2016.05.08 Kielce
Lekkoatletyka VII Memorial Zdzislawa Furmanka
N/z Konrad Bukowiecki
Foto Norbert Barczyk / PressFocus / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Foto Norbert Barczyk / PressFocus / NEWSPIX.PL
Bukowiecki na dopingu? Kulomiot zaprzecza!
Jak poinformowali dzisiaj dziennikarze serwisu sport.pl badanie dopingowe Konrada Bukowieckiego dało pozytywny wynik. Mistrz świata juniorów szybko jednak zdementował te doniesienia.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
9 wrzesień, 2016 23:07
W kategoriach: Aktualności Lekkoatletyka

W artykule Tadeusza Kądzieli i Radosława Leniarskiego czytamy:

„Test przeprowadzono podczas mistrzostw świata juniorów, które w lipcu odbyły się w Bydgoszczy. Badanie próbki A wykazało obecność jednego z zakazanych stymulantów. Mógł się on znaleźć w organizmie zawodnika, jeśli dozwolona odżywka, którą stosował była zanieczyszczona. (…)

Nie udało nam się ustalić, jaką dokładnie substancję wykryto u 19-letniego kulomiota, ale chodzi o jeden ze stymulantów. Maksymalna kara w takim przypadku to dwa lata dyskwalifikacji. To wykroczenie mniejszego kalibru niż nandrolon, za którego stosowanie cztery lata dyskwalifikacji grożą przyłapanym w czasie igrzysk sztangistom Tomaszowi i Adrianowi Zielińskim.”

Informacje bardzo szybko zdementował sam zainteresowany. Bukowiecki poprzez swój profil facebook`owy wydał oświadczenie w którym odniósł się do całej sytuacji. Oto jego treść (pisownia oryginalna).

„W związku z informacjami, które pojawiły się dziś w mediach, stanowczo zaprzeczam, jakobym kiedykolwiek przyjmował jakiekolwiek substancje zabronione.

Wychowałem się w duchu sportowej rywalizacji i byłoby dla mnie hańbą i zaprzeczeniem wszystkiego w co wierzę, gdybym, jako sportowiec, wspomagał się w jakikolwiek niedozwolony sposób.
W ostatnich dwóch latach byłem kilkadziesiąt razy badany pod kątem stosowania substancji zakazanych, stale monitorowany przez światowy system ADAMS i te reguły są dla mnie dniem powszednim.

Oczywiście skorzystam z możliwości powtórnego zbadania kwestionowanej próbki. Zrobię wszystko, żeby całkowicie wyjaśnić całą sytuację i oczyścić swoje dobre imię. Powtarzam, nigdy nie przyjmowałem jakichkolwiek substancji zabronionych i jestem gotów udowadniać to w każdy możliwy sposób, choćby pod wykrywaczem kłamstw.

Zdaje sobie sprawę, że w świetle ostatnich doniesień dotyczących dopingu wśród sportowców moje tłumaczenia mogą brzmieć mało wiarygodnie, ale w sytuacji, w której jestem niewinny, to jedyne, co mogę dziś powiedzieć. Jestem przekonany, że w moim przypadku finał będzie inny.”

Do sprawy wrócimy.