Fot. Sebastian Borowski / Newspix.pl
Polska Sobotka 27 06 2015

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym Sobotka ― Strzelin / Kondratowice 126 km Kobiety OPEN

Na zdjeciu: Malgorzata Jasinska ale cipollini

Fot. Sebastian Borowski / Newspix.pl
 
Poland Sobotka 27.06.2015

Polish Championship In Road Cycling Sobotka ― Strzelin / Kondratowice 126 km Women OPEN

On the picture: Malgorzata Jasinska ale cipollini

Photo: Sebastian Borowski / Newspix.pl
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. Sebastian Borowski / Newspix.pl
Czołowa polska kolarka zmienia grupę zawodową
Małgorzata Jasińska od sezonu 2017 będzie się ścigać w zarejestrowanej w Stanach Zjednoczonych ekipie Cylance Pro Cycling. Polka dotychczas była zawodniczką Alé Cipollini.
Tomasz Kawczyński
26 wrzesień, 2016 18:19

Cylance Pro Cycling powstało na początku 2016 roku. Głównym sponsorem jest firma zajmująca się systemami bezpieczeństwa komputerowego.W jej szeregach startują obecnie m.in. Włoszka Rossella Ratto (brązowa medalistka MŚ z 2013 roku), dwukrotna mistrzyni Szwajcarii Doris Schweizer czy mistrzyni USA w jeździe na czas Carmen Small. Inauguracyjną edycję UCI Women’s World Tour zakończyła na 11. miejscu.

Od 2017 roku do drużyny dołączą Holenderki Kirsten Wild (wielokrotna medalistka torowych MŚ, zwyciężczyni tegorocznego Tour de Yorkshire) i Willeke Knol.

32-letnia Jasińska w Alé Cipollini spędziła pięć ostatnich sezonów (wcześniej pod nazwą MCipollini–Giordana). We Włoszech wcześniej startowała też dla S.C. Michela Fanini Rox. W tym czasie odnosiła swoje największe sukcesy – triumfy w Giro della Toscana (2012, 2015) oraz złote medale mistrzostw Polski.

Na początku tego roku wygrała w Argentynie jednodniowy wyścig Gran Prix San Luis Femenino. Później była czwarta w Durango-Durango Emakumeen Saria, piąta w Giro della Toscana czy 18. w Giro Rosa. Na MP wywalczyła brązowe medale zarówno ze startu wspólnego, jak i w czasówce.

Startowała ponadto w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro (24. miejsce ze startu wspólnego).

Nie znamy jeszcze planów startowych Polki na sezon 2017, ale zapewne już w styczniu zobaczymy ją w biało-czarno-zielonej koszulkach Cylance Pro Cycling.