Fot. MICHAL STAWOWIAK / NEWSPIX.PL/ FOKUSMEDIA.COM.PL
KRAKOW 2015.08.30
2015 ECA CANOE SLALOM JUNIOR U23 EUROPEAN CHAMIPONSHIPS MISTRZOSTWA EUROPY JUNIOROW U23 KAJAKARSTWO KAJAK ZAWODY 
NZ FILIP BRZEZINSKI ANDRZEJ BRZEZINSKI POLSKA
FOT MICHAL STAWOWIAK / NEWSPIX.PL/ FOKUSMEDIA.COM.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. MICHAL STAWOWIAK / NEWSPIX.PL/ FOKUSMEDIA.COM.PL
Cztery medale Polaków w młodzieżowych i juniorskich ME w kajakarstwie górskim
W słoweńskiej miejscowości Solkan zakończyły się mistrzostwa Europy w kajakarstwie górskim w kategoriach U-23 i juniorów. Reprezentanci Polski przywieźli z imprezy cztery krążki, w tym dwa złote.
Tomasz Kawczyński
29 sierpień, 2016 16:22

18-letnia Klaudia Zwolińska to jedna z największych nadziei tej dyscypliny sportu w naszym kraju. Podczas lipcowego czempionatu Starego Kontynentu seniorów była bliska awansu do finału K-1. W MŚ juniorów w Krakowie zdobyła złoto. Teraz obroniła złoto ME.

Polka w finałowym przejeździe zarobiła dwie karne sekundy, a mimo to z wynikiem 108.52 wyprzedziła o 0.03 Słowaczkę Michaelę Hassovą. Trzecia była Hiszpanka Laia Sorribes (109.83).

W sobotę złote medale wywalczyła drużyna C-2 (Filip Brzeziński/Andrzej Brzeziński, Michał Wiercioch/Grzegorz Majerczak oraz Jakub Brzeziński/Kacper Sztuba). Polacy osiągnęli rezultat 128.94. Za nimi uplasowali się Rosjanie i Niemcy.

Dzień później nasi kanadyjkarze wystartowali w rywalizacji osad. Wśród młodzieżowców srebro wywalczyli Wiercioch i Majerczak (przegrali jedynie ze Słowakami Gewisslerem i Skakalą), a w kategorii juniorów drugie miejsce zajęli Brzeziński i Sztuba (lepsi okazali się tylko Rosjanie Kotow i Komkow).

“Biało-czerwoni” w zmaganiach na rzece Socza pokazali, że należą do ścisłej europejskiej czołówki w swoich kategoriach. Liczymy, że te medale przełożą się na dobre wyniki w imprezach seniorskich, a w dalszej perspektywie na sukcesy w 2020 roku w Tokio.