Fot. fanpage Aleksandry Sochy
fanpage_aleksandra_socha
Fot. fanpage Aleksandry Sochy
Czwarte miejsce Polek na ME w Toruniu
Po pierwszym medalu zdobytym w środę, dziś Polki otarły się o podium. Czwartą pozycję w turnieju drużynowym zajęły szablistki. W meczu o brąz nasze zawodniczki przegrały z Ukrainkami.
Jarosław Więcławski
23 czerwiec, 2016 19:29
W kategoriach: Aktualności Szermierka

W drużynie wystąpiły Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa), Katarzyna Kędziora (OŚ AZS Poznań), Bogna Jóźwiak (OŚ AZS Poznań) oraz Marta Puda (TMS Sosnowiec) w decydującym walce przegrały 42:45. Do sukcesu zabrakło bardzo niewiele. Czwarte miejsce uznawane jest za to najbardziej nielubiane przez sportowców, ale rok temu były piąte, więc można powiedzieć o postępie.

Polki zmagania w turnieju rozpoczęły od ćwierćfinału, w którym pokonały reprezentantki Węgier. W walce półfinałowej były gorsze od Rosjanek. Przegrały 35:45. W finale w Toruniu zmierzą się z Włoszkami.

Szóste miejsce w turnieju florecistów zajęli Polacy. Michał Siess, Piotr Janda, Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) oraz Leszek Rajski (Wrocławianie) w ćwierćfinale przegrali z Francuzami 38:45. Wcześniej w 1/8 wyeliminowali reprezentacje Turcję 45:42. Później floreciści pokonali Ukraińców 45:32, a w walce o piąte miejsce przegrali z Niemcami 32:45.