Fot. MAREK BICZYK newspix.pl
WARSZAWA 29.07.20136
IGRZYSKA OLIMPIJSKIE RIO 2016 CENTRUM OLIMPIJSKIE SLUBOWANIE
NZ DARIA PIKULIK
FOT MAREK BICZYK newspix.pl
---
Newspix.pl
Fot. MAREK BICZYK newspix.pl
Daria Pikulik spadła o jedną pozycję
Po trzech konkurencjach Daria Pikulik zajmuje 11. miejsce w omnium. W wyścigu indywidualnym na dochodzenie Polka zajęła właśnie tę pozycję. W wyścigu eliminacyjnym sklasyfikowano ją na 16. miejscu w gronie osiemnastu zawodniczek.
Jarosław Więcławski
15 sierpień, 2016 23:59

O wyniku Pikulik w pierwszej konkurencji – scratchu – pisaliśmy tutaj. Nasza kolarka bardzo dobrze rozpoczęła wyścig na dochodzenie na 3000 kilometrów. Niestety za szybkie tempo, zapłaciła sporą cenę, bo po dobrym starcie, potem jej tempo osłabło. Za jedenaste miejsce otrzymała 20 punktów. W konkurencji pierwsza była Brytyjka Laura Trott (druga w scratchu), druga Amerykanka Sarah Hammer, a trzecia Belgijka Jolien D’Hoore.

Pikulik słabo wypadła w biegu eliminacyjnym, w którym po kolejnych okrążeniach odpadały ostatnie na mecie kolarki. Polka wypadła z wyścigu już jako trzecia zawodniczka. Za szesnaste miejsce dostała 10 punktów. Do końca na torze pozostała Trott, która wyprzedziła D’Hoore oraz Hammer. Tak wygląda też kolejność w omnium po trzech konkurencjach. Zawodniczki mają odpowiednio 118, 110 i 108 punktów na koncie. Pikulik jest jedenasta z dorobkiem 52 punktów.

Jutro rozegrane zostaną trzy pozostałe konkurencje: