FOTO: TOMASZ MARKOWSKI NEWSPIX.PL
KRAKOW, 08.08.2015
72 TOUR DE POLOGNE  UCI WORLD TOUR ETAP 7 JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS  , DAY 7
n/z. MARCIN BIALOBLOCKI (REPREZENTACJA POLSKI )
FOTO: TOMASZ MARKOWSKI NEWSPIX.PL
FOTO: TOMASZ MARKOWSKI NEWSPIX.PL
Dobra forma Marcina Białobłockiego przed szosowymi ME
Marcin Białobłocki (ONE Pro Cycling) ze znakomitej strony pokazał się na Wyspach podczas zawodów jazdy indywidualnej czas. Ubiegłoroczny mistrz Polski w tej specjalizacji pobił rekordy Wielkiej Brytanii na dystansie 10 i 25 mil.
Tomasz Kawczyński
13 wrzesień, 2016 10:12

W tym sezonie 33-latek zajmował już czołowe miejsca na czasówkach podczas wyścigów Tour of Croatia i Danmark Rundt. Zdobył srebro na mistrzostwach Polski.

Białobłocki od ponad dekady ściga się w Wielkiej Brytanii i zyskał już tam przydomek “The Machine”. Podczas zawodów w Hull poprawił o 45 sekund rekord kraju w jeździe na czas na 10 mil. Uzyskał czas 16 minut i 35 sekund, przejechał więc dystans ze średnią prędkością ponad 58 km/h. Poprzedni najlepszy wynik należał do Alexa Dowsetta z grupy Movistar.

Polak nie osiadł na laurach i dzień później na wyścigu w walijskim Port Talbot Wheelers pobił rekord na 25 mil, również wcześniej należący do Dowsetta. Jego wynik 44:04 był lepszy od rezultatu Brytyjczyka o 25 sekund.

Doświadczony kolarz już w czwartek wystartuje w czasówce elity podczas mistrzostw Europy we francuskim Plumelec. Niewykluczone, że dostanie też powołanie na MŚ w Katarze.