Fot. fivb.org
PolandsDawidKonarskispikes
Fot. fivb.org
Dwie porażki Polaków na starcie Ligi Światowej
Polscy siatkarze po wygranej z Bułgarią, w dwóch kolejnych spotkaniach w Kalingradzie przegrali 0:3. W sobotę ich pogromcami byli Rosjanie, a w niedzielę Serbowie. Polska jest gospodarzem tegorocznej Ligi Światowej, co oznacza, że ma zapewniony udział w turnieju głównym.
Jarosław Więcławski
19 czerwiec, 2016 18:41
W kategoriach: Aktualności Siatkówka

W Kaliningradzie zabrakło kilku czołowych siatkarzy, którzy odpoczywali po turnieju kwalifikacyjnym w Rio. Na parkiecie na początku spotkania z Serbami pojawili się Bartosz Bednorz, Artur Szalpuk czy Mateusz Bieniek. Początek starcia należał do naszych zawodników. Dobrze graliśmy w ataku, ale słabo wychodziły nam zagrywki. Później inicjatywę przejęli rywale. Pierwszego seta przegraliśmy do 20.

W kolejnym od samego początku dominowali Serbowie, którym przewagę uzyskaną na początku, udało dowieźć się do końca. Partia zakończyła się tym samym wynikiem. W trzecim pod koniec partii wyszliśmy na prowadzenie, ale ostatecznie to Serbowie byli górą. Set zakończył się rezultatem 25:23.

Po porażce z Serbami i Rosjanami Polacy zajmują ósmą pozycję w tabeli po pierwszej kolejce. Przed nimi są rywale z soboty, którzy mają jeszcze do rozegrania mecz z Bułgarami. W turnieju trener Antiga sprawdza graczy spoza pierwszego składu, a kilku najlepszym graczom pozwala odpocząć przed igrzyskami w Rio.

 

Serbia – Polska 3:0 (25:20, 25:20, 25:23)

Serbia: Atanasijević, Lisinac, Kovacević, Nikić, Jovović, Podrascanin, Majstorović (L) oraz Stanković i Brdjović

Polska: Konarski, Bednorz, Szalpuk, Bieniek, Nowakowski, Łomacz, Zatorski (L) oraz Buszek, Muzaj, Wojtaszek (L) i Woicki

 

 

Rosja – Polska 3:0 (25:22, 25:19, 25:22)

Rosja: Bakun, Muserskij, Tietiuchin, Kliuka, Wołkow, Grankin, Werbow (L) oraz Markin i Kowaliow

Polska: Konarski, Szalpuk, Nowakowski, Bednorz, Możdżonek, Łomacz, Zatorski (L) oraz Muzaj, Bieniek, Wojtaszek (L) i Woicki