FOTO: TOMASZ MARKOWSKI NEWSPIX.PL
KRAKOW, 08.08.2015
72 TOUR DE POLOGNE  UCI WORLD TOUR ETAP 7 JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS  , DAY 7
n/z. MARCIN BIALOBLOCKI (REPREZENTACJA POLSKI )
FOTO: TOMASZ MARKOWSKI NEWSPIX.PL
FOTO: TOMASZ MARKOWSKI NEWSPIX.PL
Dwie pozycje w dziesiątce w czasówce
Na wysokim, ósmym miejscu, w jeździe indywidualnej na czas we francuskim Plumelec, gdzie odbywają się Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym uplasowała się Katarzyna Pawłowska. Miejsce niżej wśród panów zajął Marcin Białobłocki.
Jarosław Więcławski
15 wrzesień, 2016 21:58

Zwyciężczynią na liczącej 25,4 km trasie została Holenderka Ellen van Dijk, która przejechała dystans w czasie 36:41. Osiemnaście sekund wolniejsza była jej rodaczka Anna van der Breggen. Trzecią pozycję zajęła Rosjanka Olga Zabelinska. Polka do pierwszej zawodniczki straciła dwie minuty i dwadzieścia pięć sekund. Dwudzieste szóste miejsce w zawodach zajęła Alicja Ratajczak, a trzydzieste drugie Nikol Płosaj (odpowiednio na dziesiątej i trzynastej pozycji wśród kolarek do lat 23).

Mistrzem w jeździe indywidualnej na czas został Hiszpan Jonathan Castroviejo. Dystans 45,5 km pokonał z wynikiem 58,13. Pół sekundy wolniejszy był Belg Victor Campenaerts, do którego trzeci Włoch Moreno Moser stracił kolejne dziewięć sekund. Białobłocki przejechał trasę w czasie 59,29.

Jutro odbędą się wyścigi ze startu wspólnego wśród juniorów i młodzieżowców.