Fot. MAREK BICZYK / newspix.pl
WARSZAWA 22.04.2016
TENIS STOLOWY MIEDZYNARODOWY TURNIEJ POLISH OPEN ITTF WORLD TOUR POLISH OPEN 2016
NZ NATALIA PARTYKA
FOT MAREK BICZYK / newspix.pl
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. MAREK BICZYK / newspix.pl
El. DME w tenisie stołowym: Wygrana Polek, porażka Polaków
Ze zmiennym szczęściem rozpoczęły reprezentacje Polski grę w eliminacjach do przyszłorocznych drużynowych mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Kobiety wygrały w Poznaniu 3-0 ze Szwajcarią, natomiast panowie ulegli w Działdowie 1-3 Słowenii.
Tomasz Kawczyński
27 wrzesień, 2016 22:17

Finałowy turniej DME odbędzie się w dniach 13-17 września 2017 roku w Luksemburgu. Nasze reprezentacje grały w trzyzespołowych grupach eliminacyjnych. Ich zwycięzcy awansują bezpośrednio na mistrzostwa, ekipy z drugich miejsc wystąpią w kwietniowych barażach.

Polki trafiły do grupy E (razem ze Szwajcarią i Hiszpanią), Polacy do grupy H (ze Słowenią i Belgią). Drużyny grają systemem mecz-rewanż.

Prowadzone przez Michała Dziubańskiego pingpongistki wystąpiły bez Li Qian. Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska-Franc oraz Klaudia Kusińska wygrały po 3-1 ze swoimi rywalkami. Były nimi odpowiednio Rahel Aschwanden, Rachel Moret i Celine Rust.

Biało-czerwoni” pod wodzą Tomasza Krzeszewskiego wystąpili w składzie Jakub Dyjas, Wang Zeng Yi oraz Daniel Górak. Szczególnie liczyliśmy na tego pierwszego, zawodnika niemieckiego TTF Liebherr Ochsenhausen, który w Bundeslidze potrafi wygrać ze światową czołówką.

Dyjas w Działdowie przegrał jednak oba mecze. Najpierw uległ 2-3 Darko Jorgiciowi, a w ostatnim pojedynku spotkania nie sprostał Bojanowi Tokiciowi. Jedyny punkt dla gospodarzy wywalczył Wang Zeng Yi (3-2 z Tokiciem). Górak przegrał z Denim Kozulem 2-3.

Kolejne mecze nasze ekipy rozegrają 1 listopada na wyjazdach. Przeciwnikami pań będą Hiszpanki, a panów Belgowie.