Fot. fivb.org
Conte
Fot. fivb.org
Facundo Conte nie zagra w Lidze Światowej
Argentyńscy siatkarze w tegorocznej Lidze Światowej będą sobie radzić bez Facundo Conte. 26-latek ma być gotowy na Igrzyska Olimpijskie.
Tomasz Kawczyński
26 maj, 2016 15:38
W kategoriach: Aktualności Siatkówka

Mający już na koncie udział w turnieju olimpijskim w Londynie przyjmujący ostatnie trzy sezony spędził w PGE Skrze Bełchatów. W zakończonych niedawno rozgrywkach był wyróżniającym się zawodnikiem PlusLigi. Wcześniej grał we Włoszech oraz Rosji.

Mierzący 197 cm wzrostu zawodnik po igrzyskach przenosi się do ligi chińskiej, gdzie będzie bronił barw klubu Fudan University Shanghai. Według nieoficjalnych informacji w Azji ma zarabiać nawet dwa razy więcej niż w Polsce.

Trener Argentyny Julio Velasco, choć zawodnik pierwotnie znalazł się w 21-osobowej kadrze, nie widzi problemu w absencji swojej gwiazdy. Szkoleniowiec uważa, że Conte odpocznie fizycznie i psychicznie, a w Rio pokaże pełnię swoich umiejętności. Do dyspozycji w Lidze Światowej będzie miał natomiast m.in. znanego z polskich boisk Nicolása Uriarte, a także Sebastiána Solé czy Luciano De Cecco.

Argentyna awans na igrzyska zapewniła sobie już w październiku zeszłego roku, wygrywając kwalifikacje w Ameryce Południowej.

W LŚ zagra w Dywizji I. Od 24 do 26 czerwca będzie rywalizować na turnieju w Łodzi. Oprócz “Biało-czerwonych” zmierzy się wówczas z Francją i Rosją. Pojedzie też na mecze do Rio de Janeiro i Teheranu.