Fot. Facebook/Beata Mikołajczyk
mikolajczyknaja
Fot. Facebook/Beata Mikołajczyk
Fatalna postawa polskich kajakarzy
Przykrą niespodziankę sprawili polskim kibicom nasi kajakarze i kanadyjkarze. Żadnego z naszych reprezentantów nie zobaczymy w sobotnich finałach A. Największy zawód to słaba postawa kobiecej czwórki na dystansie 500 m (Marta Walczykiewicz, Edyta Dzieniszewska, Karolina Naja, Beata Mikołajczyk).
Tomasz Kawczyński
19 sierpień, 2016 16:16

Jako pierwszy na tor kajakowy wypłynął Paweł Kaczmarek (K-1 200 m). By znaleźć się w półfinale musiał zająć piąte miejsce w swoim biegu eliminacyjnym. Zajął dopiero szóste miejsce, zabrakło mu jednej tysięcznej sekundy żeby awansować z czasem. Na pierwszym starcie zakończył olimpijski start.

Mateusz Kamiński i Michał Kudła (C-2 1000 m) w pierwszym biegu uplasowali się na piątej pozycji. W półfinale potrzebowali znaleźć się w najlepszej trójce – dopłynęli na czwartym miejscu i zostaje im tylko finał B.

W składzie kajakowej czwórki pań znalazły się trzy medalistki z Rio. Sporo im zabrakło do bezpośredniego awansu z eliminacji do finału. Nie powiodło się również w półfinale. Do miejsca trzeciego, które przedłużało szanse walki o medale, straciły niemal trzy dziesiąte sekundy. Podobnie jak kanadyjkarze zobaczymy je w finale B.