Fot. Paweł Skraba
PHOTO PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS
AMSTERDAM
HOTEL REPREZENTACJI POLSKI W AMSTERDAMIE
N/Z MARIA MAGDALENA ANDREJCZYK, JOANNA FIODOROW
05/07/2016
MISTRZOSTWA EUROPY RIO AMSTERDAM IGRZYSKA PRZYGOTOWANIA IMPREZA SPORT LEKKOATLETYKA MEDALE
WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL
Fot. Paweł Skraba
Fiodorow rozstaje się z Cybulskim
Joanna Fiodorow nowy sezon planuje rozpocząć z nowym szkoleniowcem. Jej dotychczasowym trenerem był Czesław Cybulski, który udzielił głośnego wywiadu Onetowi. Skrytykował w nim zawodniczkę za występ na ubiegłorocznych MŚ w Pekinie, start w ME w Amsterdamie i wytęp w Rio.
Jarosław Więcławski
4 październik, 2016 18:27
W kategoriach: Aktualności Lekkoatletyka

Zawodniczka skomentowała wypowiedź trenera na Facebooku. Zacytowała fragment jego wypowiedzi o jej występach i napisała: Witam, nadszedł czas na podsumowanie. Kolejny sezon, kolejne wyzwania z nowym szkoleniowcem. „Stary” trener podsumował mnie (tu link do wywiadu). Bo przecież zawodnikowi nigdy nie zależy na wynikach. Cybulski w wywiadzie mówił m.in. o olewaniu treningu, wycieczce do Rio, a zawodniczkę nazwał niepoważną i niedorosłą. Wspomniał też o śmierci ojca Fiodorow, która wpłynęła na wynik na ME w Amsterdamie. Jego zdaniem zawodniczka w takiej sytuacji powinna zrezygnować z występu tam oraz na IO, gdzie nie miała prawa osiągnąć dobrego wyniku.

Czesław Cybulski jest najlepszym polskim trenerem młociarzy. Współpracował z Szymonem Ziółkowskim, Anitą Włodarczyk oraz Pawłem Fajdkiem. Z pierwszą dwójką również rozstawał się w nienajlepszych relacjach. Ostatnio ze współpracy zrezygnował także mistrz świata, Fajdek. Oficjalna decyzja w sprawie Fiodorow nie zapadła, ale trudno liczyć na porozumienie. Cybulski sprawę jej odejścia skomentował dla portalu poznan.sport.pl. „Skoro jednak ona tak chce, to krzyż na drogę”. Rozstanie z młociarką może być też pożegnaniem Cybulskiego z zawodem.