Fot. fivb.org
francesca
Fot. fivb.org
Francesca Piccinini kończy grę we włoskiej kadrze
Jedna z najlepszych włoskich siatkarek w historii, Francesca Piccinini, poinformowała na Instagramie o zakończeniu występów w reprezentacji. Decyzja spowodowana jest nieporozumieniami z trenerem kadry Marco Bonittą.
Tomasz Kawczyński
29 maj, 2016 22:00
W kategoriach: Aktualności Siatkówka

37-letnia przyjmująca była w składzie na olimpijski turniej kwalifikacyjny w Tokio. Włoszki awansowały na igrzyska, ale Piccinini głównie siedziała na ławce rezerwowych. Zawodniczka nie była zadowolona z takiego stanu rzeczy, na dodatek nie dostała powołania na tegoroczne World Grand Prix.

Włoszka debiutowała w kadrze w 1995 roku. Rozegrała w niej niemal 500 spotkań. Największy sukces z ekipą narodową odniosła w 2002 roku, gdy z koleżankami wywalczyła mistrzostwo świata. Ma też w dorobku cztery medale ME, w tym złoto z 2009 roku. W 2007 roku zdobyła Puchar Świata. Ostatni sezon spędziła w Pomì Casalmaggiore, wybrano ją MVP Final Four Ligi Mistrzyń. W kolejnych rozgrywkach zagra w Novarze.

Startowała czterokrotnie na Igrzyskach Olimpijskich (2000, 2004, 2008, 2012). Nigdy nie stanęła jednak na podium. Trzy razy Włoszki odpadały w ćwierćfinałach, w Atenach i Pekinie przegrywały dopiero w tie-breakach.

 

Kadra Włoch na World Grand Prix 2016: Carlotta Cambi, Ofelia Malinov, Alessia Orro; Nadia Centoni, Valentina Diouf, Serena Ortolani; Cristina Chirichella, Anna Danesi, Martina Guiggi, Laura Melandri; Antonella Del Core, Paola Ogechi Egonu, Alessia Gennari, Anastasia Guerra, Miriam Fatime Sylla; Monica De Gennaro, Immacolata Sirressi, Ilaria Spirito.