Fot. wks-grunwald.poznan.pl
Grunwald Poznań
Fot. wks-grunwald.poznan.pl
Grunwald Poznań zmierza po kolejne mistrzostwo
W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana ostatnia kolejka rundy zasadniczej I ligi hokeja na trawie, ale najważniejsze rozstrzygnięcia już zapadły. Znany jest komplet drużyn, które wystąpią w turnieju finałowym oraz drużyna, która pożegna się z rozgrywkami.
Jarosław Więcławski
8 czerwiec, 2016 19:00

Sytuacja dwóch drużyn była klarowana od pewnego czasu. Na pierwszym miejscu w tabeli od dawna znajduje się mistrz Polski Grunwald Poznań, a za jego plecami jest wicemistrz – Pomorzanin Toruń. Zaskoczenia nie ma też na trzecim miejscu – zajmuje je brązowy medalista AZS AWF Poznań. Walka toczyła się o czwartą lokatę. Szansę na nią miały trzy drużyny – LKS Gąsawa, Start Gniezno oraz AZS Politechnika Poznańska. W bezpośrednim pojedynku lepszy LKS-u ze Startem górą był ten pierwszy i jemu przypada ostatnie miejsce w turnieju finałowym.

Zawody decydujące o podziale miejsc na podium rozegrane zostaną 25-26 czerwca w Poznaniu. Już teraz wiadomo, że z ligi spadają Ósemki Tarnowskie Góry, których miejsce zajmie Warta Poznań. Ostatnia kolejka rozstrzygnie, kto zajmie dziewiąte miejsce w rozgrywkach i o utrzymanie będzie musiał walczyć w barażach.