Fot. Paweł Skraba
PHOTO PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS
AMSTERDAM
LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA EUROPY W AMSTERDAMIE - DZIEN 4 (SESJA POPOLUDNIOWA)
N/Z KAROL HOFFMANN
09/07/2016
MISTRZOSTWA EUROPY RIO AMSTERDAM IGRZYSKA PRZYGOTOWANIA IMPREZA SPORT LEKKOATLETYKA MEDALE
WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL
Fot. Paweł Skraba
Hoffmann w finale, odpadli biegacze: Zalewski, Kiełbasińska i Dobek
Karol Hoffmann z siódmym wynikiem awansował do finału trójskoku. W eliminacjach polegli wszyscy startujący w tej sesji biegacze. O największym pechu może mówić nasza jedyna reprezentantka w biegu na 200 metrów - Anna Kiełbasińska.
Dyscyplinę wspiera:
Jarosław Więcławski
15 sierpień, 2016 17:20

Polka wywalczyła najlepszy wynik w tym sezonie – 22.95, ale nie pozwolił on na wejście do półfinału. W swoim biegu nasza zawodniczka była czwarta. Do finału wchodziły dwie najlepsze z każdego wyścigu i sześć lekkoatletek z najlepszym czasem. Wynik Polki był siódmy. W kolejnej rundzie kibice nie zobaczą też reprezentantki Jamajki – Veronici Campbell-Brown – złotej medalistki na tym dystansie z Aten i Pekinu. Była mistrzyni olimpijska pobiegła w czasie 22.97.

Hoffmann awans do finału wywalczył skokiem na odległość 16.79. Był to siódmy wynik w kwalifikacjach. Minimum (16.95) wypełniło tylko pięciu trójskoczków. Najlepszy był Amerykanin Christian Taylor, który osiągnął wynik 17.24.

W eliminacjach na 3000 metrów z przeszkodami słabo wypadł Krystian Zalewski. Do finału wchodziło trzech najlepszych zawodników oraz sześciu z czasami. Nasz biegacz w swoim wyścigu był dopiero dziesiąty. Zalewski osiągnął czas 8:34.52 Był to dopiero dwudziesty siódmy wynik, a do finału wchodziło piętnastu biegaczy.

Na ostatniej, ósmej pozycji do mety w biegu na 400 metrów przez płotki dobiegł Patryk Dobek. Polak uzyskał czas 50.66. był to jeden ze słabszych wyników w całych eliminacjach