Fot. ehlhockey.tv
Euro Hockey League
Fot. ehlhockey.tv
Holendrzy mają najlepszą klubową drużyną męską w hokeju na trawie
Zwycięstwem SV Kampong zakończyła się dziewiąta edycja Euro Hockey League – najważniejszych klubowych rozgrywek laskarzy na Starym Kontynencie.
Tomasz Kawczyński
15 maj, 2016 21:16

 

Kampong w finale turnieju rozgrywanego w Barcelonie wygrał 2-0 z inną holenderską ekipą, Amsterdam H&BC. Na trzecim miejscu uplasował się niemiecki Harvestehuder THC, a na czwartym hiszpański Atlètic Terrassa. W tym sezonie w EHL startowały dwie polskie drużyny – Grunwald Poznań i Pomorzanin Toruń. Ekipa z Wielkopolski odpadła w 1/8 finału, a torunianie zakończyli zmagania na fazie grupowej.

Trzon SV Kampong stanowią reprezentanci Holandii, którzy w Rio będą bronić srebrnego medalu olimpijskiego z Londynu – Robbert Kempermann, Constantijn Jonker (strzelec jednej z bramek w finałowym spotkaniu EHL) i Sander de Wijn. Na igrzyskach nie zabraknie ich klubowego kolegi, reprezentanta Irlandii i jednego z najlepszych bramkarzy świata, Davida Harte’a. Graczy kadry “Pomarańczowych” (mistrzów Europy z 2015 roku) można znaleźć również w ekipie finalistów z Amsterdamu. Są to Klaas Vermeulen, Valentin Verga, Billy Bakker oraz Mirco Pruijser.

Holandia jest jednym z faworytów turnieju olimpijskiego w Rio. Męska reprezentacja tego kraju ze strefy medalowej nie wypada od 1988 roku, zdobywając przez ten czas pięć medali, w tym dwa złote. Sukcesy klubów w Euro Hockey League z pewnością dodadzą skrzydeł kadrze narodowej na igrzyskach.

źródło: ehlhockey.tv