Fot. Paweł Skraba
PHOTO PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS
PEKIN, STADION OLIMPIJSKI 
TRZECI DZIEN (PONIEDZIALEK) MISTRZOSTW SWIATA W LEKKOATLETYCE W PEKINIE - SESJA POPOLUDNIOWA
N/Z PIOTR LISEK
24/08/2015
LEKKOATLETYKA PEKIN MISTRZOSTWA SWIATA LEKKA STADION ZAWODY
WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL
Fot. Paweł Skraba
IAAF World Challenge w Pekinie: Lisek i Sobera po 5.70, Andrejczyk siódma
Piotr Lisek zajął drugie miejsce w konkursie tyczkarzy w Ptasim Gnieździe. Robert Sobera, który osiągnął taki sam rezultat, jak jego kolega z reprezentacji, zajął 5. miejsce. Dobrze zaprezentowała się też Maria Andrejczyk. Nasza młoda i zdolna oszczepniczka przekroczyła 60 metrów i zajęła 7. miejsce.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Więcławski
18 maj, 2016 18:31

Obaj polscy tyczkarze wypełnili swoimi wynikami minimum uprawniające do występu na IO w Rio de Janeiro. Lisek uległ w Pekinie, gdzie rok temu zdobył medal MŚ, a w 2008 roku rozegrane były Igrzyska Olimpijskie, uległ jedynie rewelacyjnemu Amerykaninowi Samowi Kendricksowi. Ten skoczył 5.92 i został liderem teoretycznych tabel.

Robert Sobera w konkursie IAAF World Challenge zajął piąte miejsce. Dobrze zaprezentowała się Maria Andrejczyk. Ciężki treningi w ostatnich miesiącach dały efekty, a jeszcze niedawno trenująca w Spale zawodniczka rzuciła w pierwszym starcie sezonu 60.14. Ten wynik uprawnia ją już do startu w mistrzostwach Europy w Amsterdamie, które odbędą się już na początku lipca. Wierzymy także, że rodowita suwalszczanka, zapewni sobie już niedługo bilet w samolocie do Rio de Janeiro.

W konkursie pań w rzucie oszczepem wygrała Kathryn Mitchell z Australii osiągając wynik 64.37. Ciekawostką jest rozstrzygnięcie w skoku wzwyż mężczyzn. Konkurs w Pekinie wygrał 29-letni Syryjczyk Majed El Dein Ghazal. Jego wynik – 2.36 – jest najlepszym w tym sezonie.

Pełne wyniki mitingu w Pekinie można znaleźć tutaj: http://www.iaaf.org/competitions/iaaf-world-challenge/2016-iaaf-world-challenge-beijing-5872/timetable/bydiscipline.

Fot. Paweł Skraba.

Fotogaleria: