FOT. ABACA/NEWSPIX.PL
ROME, ITALY - MAY 12: Roger Federer of Switzerland in action against Dominic Thiem (not seen) of Austria during the men's single match at BNP Paribas Roma Cup Tennis tournament at Foro Italico in Rome, Italy on May 12, 2016. Claudio Pasquazi / Anadolu Agency 
RZYM TENIS
FOT. ABACA/NEWSPIX.PL

POLAND ONLY !!!
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. ABACA/NEWSPIX.PL
Igrzyska bez Rogera Federera!
Roger Federer poinformował na swoim koncie jednego z portali społecznościowych, że nie wystąpi podczas Igrzysk w Rio De Janeiro.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
26 lipiec, 2016 22:16
W kategoriach: Aktualności Tenis ziemny

Legenda szwajcarskiego i światowego tenisa miał zostać w Rio De Janeiro rozstawiony z numerem „3”. Powodem jego absencji nie jest, tak jak w przypadku innych tenisistów, obawa przed wirusem Zika, lecz przedłużająca się rehabilitacja kontuzjowanego niedawno kolana.

– Jestem bardzo rozczarowany, ale muszę poinformować, że nie będę w stanie reprezentować Szwajcarii na Igrzyskach w Rio De Janeiro – napisał na swoim koncie facebook`owym Roger Federer. – Po konsultacjach z moją drużyną i lekarzami podjąłem decyzję o zakończeniu sezonu 2016. Potrzebuję więcej czasu na rehabilitacje kolana, które niedawno przeszło operację. Biorąc w perspektywie fakt, iż chciałbym zagrać jeszcze kilka sezonów, muszę dać mojemu organizmowi dłuższy czas na regeneracje. W innym czasie to byłoby niemożliwe. Taki obrót spraw uświadomił mi jakim byłem szczęściarzem, iż w trakcie całej mojej kariery miałem tylko kilka kontuzji. Jestem zmotywowany jak nigdy dotąd i włożę wszystkie siły w dobre przygotowanie się do sezonu 2017. Dziękuje za wsparcie!

Roger Federer to dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich. W 2008 roku w Pekinie zdobył złoto, a cztery lata później w Londynie przegrał finał z Andym Murray`em i musiał zadowolić się srebrnym krążkiem.