Maria Szarapowa facebook
szarapowa facebook
Maria Szarapowa facebook
Igrzyska na pewno bez Marii Szarapowej
Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) poinformował dzisiaj, że decyzja odnośnie odwołania w sprawie Marii Szarapowej zapadnie we wrześniu. Oznacza to, że Rosjanka definitywnie straciła szansę na występ w Rio.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
11 lipiec, 2016 18:51
W kategoriach: Aktualności Tenis ziemny

Przypomnijmy, że Międzynarodowa Federacja Tenisowa zdyskwalifikowała byłą numer jeden na świecie na dwa lata, za wykrycie w jej organizmie środku dopingującego meldonium podczas tegorocznego Australian Open. Rosjanka od razu zapowiedziała, że skorzysta z możliwości odwołania się od wyroku.

Początkowo CAS poinformował, że decyzję podejmie jeszcze przed sierpniowym turniejem, jednak termin został opóźniony. W oświadczeniu wydanym przez Trybunał czytamy:

Maria Szarapowa oraz Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) zgodzili się na opóźnienie wyroku do września 2016 roku. Obie strony wymagają dodatkowego czasu na złożenie i uzupełnienie dodatkowych dokumentów, ponadto zaistniał też konflikt terminów, więc strony nie zgodziły się na tak szybkie ogłoszenie wyniku apelacji. Decyzja jest planowana na 19 września 2016 roku.

Całą treść oświadczenia można przeczytać (w języku angielskim) tutaj. Maria Szarapowa na Igrzyskach w roku 2012 zdobyła srebrny medal, ulegając w finale 0:6, 1:6 Serenie Williams.