Fot. Norbert Barczyk / PressFocus/Newspix.
2016.06.04 Plock
Pilka reczna kobiet Eliminacje Mistrzostw Europy 2016 Mecz Polska - Slowacja
N/z Radosc Polek
Foto Norbert Barczyk / PressFocus

2016.06.04 Plock
Woman Handball European Championship Qualifications
Radosc Polek
Norbert Barczyk / PressFocus
Fot. Norbert Barczyk / PressFocus/Newspix.
Kadra polskich szczypiornistek na turniej w Zielonej Górze
W dniach 7-8 października w Zielonej Górze zostanie rozegrany towarzyski turniej reprezentacji kobiet w piłce ręcznej z udziałem Polski, Szwecja, Islandii oraz Słowacji. Znamy już 18-osobową kadrę gospodyń powołaną przez trenera Leszka Krowickiego.
Dyscyplinę wspiera:
Tomasz Kawczyński
19 wrzesień, 2016 21:56

Wydarzeniem jest powrót do ekipy narodowej Aliny Wojtas. Zawodniczka norweskiego Larvik HK z powodu kontuzji kolana nie grała na ubiegłorocznych mistrzostwach świata oraz podczas marcowych kwalifikacji olimpijskich w Astrachaniu. Po długiej przerwie wznowił treningi na początku sierpnia.

Kadra Polski w piłce ręcznej kobiet na turniej w Zielonej Górze:

Bramkarki: Weronika Gawlik, Weronika Kordowiecka, Adrianna Płaczek.

Obrotowe: Joanna Drabik, Kamila Szczecina.

Skrzydłowe: Katarzyna Janiszewska, Daria Zawistowska, Patrycja Królikowska, Kinga Grzyb.

Rozgrywające: Marta Gęga, Monika Kobylińska, Aleksandra Zimny, Ewa Andrzejewska, Natalia Nosek, Karolina Kudłacz-Gloc, Emilia Galińska, Kinga Achruk, Alina Wojtas.

Siedem szczypiornistek pozostanie w rezerwie (Agnieszka Kocela, Sylwia Matuszczyk, Magda Balsam, Aleksandra Stokłosa, Katarzyna Pasternak, Joanna Kozłowska, Anna Wysokińska).

Zgrupowanie rozpoczyna się w poniedziałek 3 października. Turniej jest jednym z etapów przygotowań do grudniowych mistrzostw Europy w Szwecji. W pierwszym dniu “Biało-czerwone” zagrają ze Słowacją, a Islandia ze Szwecją. Zwycięzcy powalczą w finale, a pokonani w meczu o trzecie miejsce.