TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX.PL
LIPTOVSKY MIKULAS, 14.05.2016
MISTRZOSTWA EUROPY W SLALOMIE KAJAKOWYM, EUROPEAN SENIOR CANOE SLALOM CHAMPIONSHIPS
N/Z. GRZEGORZ HEDWIG
FOTO: TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
TOMASZ MARKOWSKI / NEWSPIX.PL
Kajakarze górscy po wewnętrznych kwalifikacjach. Okręglak wygrał z Polaczykiem
Po zmaganiach w Bratysławie sytuacja kajakarzy górskich wydaje się być jasna. Walizki do Rio już wcześniej mogli szykować Grzegorz Hedwig (C1) i Natalia Pacierpnik (K1). Po kolejnych zawodach dołączyły do nich dwie osady.
Jarosław Więcławski
6 czerwiec, 2016 21:14

Najważniejsza rywalizacja trwała w K1, gdzie przed ostatnim starem najlepszą sytuację wyjściową miał Maciej Okręglak. Wicemistrz świata – Mateusz Polaczyk – musiał go pokonać i liczyć na to, że lepszy od niego będzie także Dariusz Popiela. Cała trójka zameldowała się w komplecie w finale, gdzie stoczyła pojedynek o Rio. Po dwóch słabszych startach, w ostatnim liczącym się w wewnętrznej klasyfikacji wyścigu, najlepszy był Polaczyk, który był najlepszy w całych zawodach. Okręglak ostatecznie był czwarty, a Popiela dziewiąty. Takie wyniki oznaczają, że prawo występu na igrzyskach przysługuje Maciejowi Okręglakowi.

W C2 Polacy zdominowali w Bratysławie zawody, ale ich rywalami byli tylko Słowacy. Na pierwszym miejscu uplasowali się Piotr Szczepański i Marcin Pochwała, a tuż za nim byli Filip i Andrzej Brzezińscy. Ci pierwsi zwycięstwem zapewnili sobie start w Rio. Trzecie miejsce zajęli Krzysztof Zych i Wojciech Klata.

Pewny startu Hedwig (na zdjęciu) potwierdził krajową dominację, zajmując najlepsze z naszych zawodników, 6. miejsce. W K1 najwyżej tym razem była Klaudia Zwolińska, która stanęła na drugim stopniu podium. Pacierpnik nie wystartowała w finale.

W weekend odbyły się także MP w slalomie, w którym z naszych reprezentantów na igrzyska wygrali tylko Szczepański i Pochwała. W K1 mężczyzn najlepszy był Rafał Polaczyk, drugi Okręglak, a trzeci wicemistrz świata. Wśród kobiet Zwolińska wygrała z Pacierpnik. W C1 od Hedwiga lepsi byli Kacper i Igor Sztuba.