Fot, Marek Biczyk/newspix.
WARSZAWA 29.03.2015
LEKKOATLETYKA BIEGANIE 10 POLMARATON WARSZAWSKI
NZ KATARZYNA KOWALSKA
FOT MAREK BICZYK NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot, Marek Biczyk/newspix.
Katarzyna Kowalska mistrzynią na 5 kilometrów
Biegaczka reprezentująca klub LKS Vectra Włocławek udowodniła, że potrafi zwyciężać na kolejnym dystansie. Nie robi jej różnicy, czy startuje na na stadionie, czy w biegach ulicznych. W Kleszczowie Kowalska pokonała pięć kilometrów o 13 sekund szybciej niż druga na mecie Karolina Półrola.
Tomasz Więcławski
21 wrzesień, 2016 18:26

Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet na 5 kilometrów zostały rozegrane w ramach biegu „4. Kleszczów na piątkę”. Katarzyna Kowalska przebiegła ten dystans w czasie 16:25.

Debiut na MP na 5 kilometrów uważam za udany – powiedziała po biegu nowa mistrzyni Polski, jak podaje strona Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. – Wracam do domu ze złotym medalem. Już trzecim w tym roku.

Na podium poza Kowalską i Karoliną Półrolą stanęła Ewa Jagielska, która przebiegła „piątkę” w czasie 16:46. Warto przypomnieć, że nowa mistrzyni na 5 kilometrów zdobyła już 22 tytuły mistrzyni kraju. Najwięcej, bo aż 11, udało jej się wywalczyć na 3000 metrów z przeszkodami. Podczas IO w Londynie zawodniczka rywalizowała na dystansie maratońskim. Biegu jednak nie ukończyła.