FOT. ARTUR PODLEWSKI / 400mm.pl / NEWSPIX.PL
Koszalin 09.03.2016 
PILKA RECZNA KOBIET PZPR KADRA REPREZENTACJA POLSKI ELIMINACJE DO MISTRZOSTW EUROPY 2016 MECZ Polska - Wegry
HANDBALL 2016 WOMEN EUROPEAN CHAMPIONSHIPS  QUALIFIER GAME Poland - Hungary
NZ trener kim rasmussen coach
FOT. ARTUR PODLEWSKI / 400mm.pl / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT. ARTUR PODLEWSKI / 400mm.pl / NEWSPIX.PL
Kim Rasmussen rozstaje się z reprezentacją Polski
Związek Piłki Ręcznej w Polsce poinformował, iż Kim Rasmussen nie przedłuży wygasającego kontraktu i z końcem sierpnia przestanie pełnić obowiązki trenera polskich szczypiornistek. Jego następca nie jest jeszcze znany.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
28 kwiecień, 2016 22:26

Duńczyk został szkoleniowcem polskiej reprezentacji w czerwcu 2010 roku. Zastąpił on na tym stanowisku Krzysztofa Przybylskiego. W trakcie sześcioletniej przygody z naszą kadrą jego największym sukcesem było dwukrotne zajęcie czwartego miejsca na mistrzostwach świata.

Pod wodzą Rasmussena nasze szczypiornistki nie zdołały niestety wywalczyć awansu na Igrzyska Olimpijskie w Rio De Janeiro. W turnieju kwalifikacyjnym, który odbył się w marcu w Rosji, biało-czerwone przegrały z gospodyniami 25:27, uległy też Szwedkom 24:30 i w ostatnim meczu „o honor” pokonały Meksyk 37:29.

Duńczyk poprowadzi jeszcze naszą reprezentację w czerwcowych meczach eliminacyjnych do mistrzostw Europy. Rasmussen jednak bezrobotnym nie zostanie. Już dziś wiadomo, że podejmie pracę z inną reprezentacją.