Fot. FIFA
Thiago Silva [FIFA]
Fot. FIFA
Kolejna gwiazda w piłkarskiej kadrze Brazylii na IO
Obrońca PSG Thiago Silva to kolejny po Neymarze uznany zawodnik reprezentacji Brazylii, który znalazł się we wstępnej kadrze "Canarinhos" na turniej olimpijski w Rio de Janeiro.
Tomasz Kawczyński
19 czerwiec, 2016 21:46
W kategoriach: Aktualności Piłka nożna

31-latek będzie jednym ze starszych piłkarzy. Każda drużyna ma prawo wstawić trzech zawodników powyżej 23. roku życia. Na tej liście są też wspomniany Neymar oraz 37-letni bramkarz Palmeiras Fernando Prass, który, co ciekawe, nie ma żadnego doświadczenia reprezentacyjnego.

Kapitan PSG nie brał udziału w turnieju Copa America Centenario. W reprezentacji nie grał od ubiegłorocznych mistrzostw Ameryki Południowej. Ma natomiast na koncie już dwa występy na Igrzyskach Olimpijskich. Z Pekinu przywiózł brąz, a z Londynu srebro. Był też w kadrze na MŚ 2014.

Za selekcję piłkarzy do Rio nie odpowiada już zwolniony Dunga. Jego obowiązki przejął dotychczasowy trener kadry U-20 Rogério Micale. Ostateczny, 18-osobowy skład mamy poznać pod koniec czerwca.

Nadal nie wiadomo, czy na igrzyskach zobaczymy Douglasa Costę z Bayernu i zawodnika Realu Madryt Casemiro. Kluby nie są zobligowane do zwalniania zawodników na ten turniej, ale FIFA już niejednokrotnie zwracała się do nich, by nie robiły przeszkód swoim piłkarzom. Wśród faworytów poprzedniego selekcjonera byli Willian (Chelsea) i Miranda (Atletico), ale po ostatnich roszadach wydaje się, że zostaną w Europie. Grą w Rio nie był zainteresowany 22-letni bramkarz Benfiki Ederson.

Na 29 lipca Brazylijczycy mają zaplanowany sparing z ekipą Republiki Południowej Afryki. Występ na piłkarskim turnieju olimpijskim rozpoczną 4 sierpnia. Przypomnijmy, że złoto igrzysk jest jedynym trofeum, którego jeszcze nigdy w historii nie udało im się zdobyć.