Fot. MAREK BICZYK NEWSPIX.PL
WARSZAWA 29.09.2014
KOLARSTWO SZOSOWE POWITANIE MISTRZA SWIATA ELITY NA LOTNISKU IM FRYDERYKA CHOPINA
NZ MICHAL KWIATKOWSKI
FOT MAREK BICZYK NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. MAREK BICZYK NEWSPIX.PL
Kolejny etap ze sprinterskim finiszem
W drugim etapie Tour de Pologne nie było niespodzianki. O zwycięstwie zadecydował sprinterski finisz, w którym górą był Kolumbijczyk Fernando Gaviria (Etixx-Quick Step). Kolarz został nowym liderem wyścigu.
Jarosław Więcławski
14 lipiec, 2016 13:12

Na mecie zawodnik był niewiele lepszy od Włocha Elia Vivaniego oraz Australijczyka Caleba Ewana. To drugie zwycięstwo zawodnika z grupy Etixx-Quick Step. Najlepszy z Polaków Kamil Zieliński zajął w etapie dziesiąte miejsce. Michał Kwiatkowski był 20. W środę kolarze pokonali 153-kilometrową trasę prowadzącą z Tarnowskich Gór do Katowic.

Podczas etapu było kilka prób ucieczki. W pierwszej, krótszej, znalazł się Michał Kwiatkowski, ale próba szybko została zlikwidowana. Wśród pięciu zawodników, którzy brali udział w kolejnej ucieczce byli Łukasz Owsiana oraz Artur Detko. Peleton dogonił ich 15 kilometrów przed metą.

W klasyfikacji generalnej najwyżej z Polaków, na dziewiątym miejscu, jest Kwiatkowski. Dziś kolarze przejadą 240 kilometrów między Zawierciem a Nowym Sączem. Na trasie będą trzy premie górskie.