FOT.TEDI/NEWSPIX.PL
WARSZAWA  AWF 05.09.2014  MISTRZOSTWA SWIATA SENIOROW  W  PIECIOBOJU NOWOCZESNYM WARSZAWA 2014   DZIEN V  FINALY  INDYWIDUALNE KOBIET 
N Z POLKA OKTAWIA NOWACKA 
FOT.TEDI/NEWSPIX.PL
WORLD MODERN PENTATHLON CHAMPIONSHIPS IN WARSAW
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT.TEDI/NEWSPIX.PL
Kolejny medalowy sukces Oktawii Nowackiej
Oktawia Nowacka kilka tygodni po olimpijskim brązie zapisała na swoim koncie następne osiągnięcie. Wspólnie z Jarosławem Świderskim wywalczyła złoty medal w pięcioboju w konkurencji sztafet mieszanych na wojskowych mistrzostwach świata. Polacy obronili tytuł sprzed roku.
Tomasz Kawczyński
26 wrzesień, 2016 12:41

St. szer. Nowacka i szer. Świderski służą w Wojskowym Zespole Sportowym w Zegrzu. W rywalizacji indywidualnej Polakom nie poszło najlepiej. Medalistka z Rio nie ukończył drugiej konkurencji, którą tym razem była szermierka. Wśród panów najwyżej był Remigiusz Golis (23. miejsce). Drużynowo “Biało-czerwoni” uplasowali się na siódmej lokacie.

Ostatniego dnia zawodów w Nadrenii Północnej-Westfalii, organizowanych przez CISM (Międzynarodową Radę Sportu Wojskowego), na starcie stanęły miksty.

Po pływaniu, szermierce i jeździe konnej nasza ekipa zajmowała pierwsze miejsce z przewagą 33 punktów nad Francuzami (wicemistrzyni olimpijska z Rio Élodie Clouvel i Valentin Belaud) oraz 44 nad sztafetą Egiptu (Sondos Aboubakr, Yasser Hefny).

Podczas biegu przełajowego połączonego ze strzelaniem Polacy nie dali sobie wydrzeć prowadzenia. Na mecie uzyskali 30 sekund przewagi nad Ukrainą (Waleria Permykina, Denys Pawluk). Brąz przypadł Egipcjanom. Na czwartym miejscu mistrzostwa zakończyła Francja.

Za rok gospodarzem 45. wojskowych mistrzostw świata w pięcioboju będzie Drzonków.