Fot. fivb.org
brzostekolosinska
Fot. fivb.org
Kołosińska i Brzostek potwierdzają krajową dominację
Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej we Wrześni w turnieju pań nie zakończyły się niespodzianką. Po raz piąty z rzędu po tytuł sięgnęły olimpijki z Rio – Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. W finale pokonały Martynę Wardak i Katarzynę Kociołek.
Jarosław Więcławski
3 wrzesień, 2016 17:27

Przewaga najlepszego polskiego duetu nie podlegała wątpliwości. Pierwszego seta Kołosińska i Brzostek wygrały do 14, w drugim wypunktowały rywalki do 18. Droga do finału również nie sprawiła im żadnej trudności. W półfinale wyeliminowały Sandrę Szychowską i Magdalenę Rapacz-Matras w dwóch setach – 21:10, 21:6.

Bardziej interesujący było drugie spotkanie o finał. Rywalkami Wardak i Kociołek były Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg. Te duety trafiły już na siebie w drugiej rundzie. Wtedy w dwóch setach lepsza była para Gruszczyńska/Strąg. Kociołek i Wardak miały przez porażkę dłuższą drogę do 1/2 finału, ale w decydującym starciu to one były lepsze. Wygrały 21:15 i 26:24. Smaczku pojedynkowi dodawał fakt, iż Kociołek i Gruszczyńska, które tym razem walczyły przeciwko sobie, niedawno zdobyły srebrny medal ME do lat 20.

W spotkaniu o brąz Strąg i Gruszczyńska pewnie pokonały Szychowską i Rapacz-Matras. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 (21:14, 21:12).