FOT PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS / NEWSPIX.PL
GDYNIA 20.09.2015 GDYNIA ARENA TENIS DAVIS CUP POLSKA SLOWACJA POLAND SLOVAKIA MECZ JERZY JANOWICZ - MARTIN KLIZAN N/Z JERZY JANOWICZ 
FOT PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
FOT PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS / NEWSPIX.PL
Krótka przygoda Janowicza z turniejem w Orleanie
Jerzy Janowicz już na I rundzie pożegnał się z turniejem Open d'Orléans (ATP Challenger Tour). Polak przegrał w trzech setach z Tommy'm Robredo 6-3, 3-6, 5-7.
Tomasz Kawczyński
27 wrzesień, 2016 22:13
W kategoriach: Aktualności Tenis ziemny

Porażka będzie kosztować naszego tenisistę wypadnięcie poza 200. miejsce w rankingu ATP (obecnie zajmuje 177. lokatę). Rok temu Janowicz dotarł w Orleanie do finału i bronił 75 punktów za tamto osiągnięcie.

Łodzianin w pierwszym rundzie spotkał się z powracającym po kontuzji Robredo. Hiszpan, który teraz jest dopiero 297. na świecie, otrzymał od organizatorów “dziką kartę”. Trzeba jednak pamiętać, że 10 lat temu był na piątym miejscu.

W pierwszym secie Polak dość szybko przełamał rywala, wyszedł na 3-1, a po chwili podwyższył na 4-1. Utrzymał swoje podanie i wygrał partię 6-3. Druga odsłona miała niemal dokładnie odwrotny przebieg. To Robredo lepiej odbierał serwisy Janowicza. Prowadził 4-1 po zdobytym breaku. Pozwolił naszemu zawodnikowi tylko na trzy wygrane gemy.

O awansie do II rundy zdecydował trzeci set. Janowicz szybko uzyskał przełamanie, jednak Hiszpan natychmiast odrobił straty. Dopiero przy stanie 5-5 tenisista z Barcelony zdobył punkt przy serwisie Polaka. Jak się później okazało, był to decydujący moment. 34-latek nie pozwolił sobie na chwilę dekoncentracji i zakończył spotkanie.

W turnieju gry podwójnej w Orleanie gra Tomasz Bednarek (razem z Rameezem Junaidem). O awans do półfinału polsko-australijska para powalczy z Austriakami, Julianem Knowle oraz Juergenem Melzerem.