Fot. Rafał Marcinkowski.
POLSKA_FRANCJA_TOKIO_MALE161
Fot. Rafał Marcinkowski.
Kubiak i Zatorski wysoko w indywidualnych statystykach
Polacy, Francuzi i Irańczycy pewnie zmierzają w stronę igrzysk w Rio. Po trzech kolejkach spotkań tylko nasza reprezentacja ma jednak w Tokio komplet zwycięstw. A jak prezentują się nasi zawodnicy w klasyfikacjach indywidualnych turnieju kwalifikacyjnego?
Tomasz Więcławski
1 czerwiec, 2016 8:12

Najlepiej punktujących zawodnikiem zmagań w Tokio po trzech meczach jest Kanadyjczyk Gavin Schmitt. Atakujący reprezentacji z Ameryki Północnej zdobył już 67 punktów. Drugi jest Antionin Rouzier, a trzeci Australijczyk Thomas Edgar. Bartosz Kurek ex equo z Kunihiro Shimizu zajmuje 10. miejsce w tym zestawieniu. Dotychczas as naszej reprezentacji zdobył 44 punkty.

Ale najskuteczniejszym atakującym jest jak na razie Yuki Ishikawa z blisko 62-procentową skutecznością. Bartosz Kurek w tym zestawieniu jest szósty mając 56,45% skończonych ataków.

Polacy najlepiej wypadają jednak w klasyfikacjach związanych z grą w obronie. Najskuteczniej broniących zawodnikiem w Tokio jest jak na razie Takeshi Nagano, ale nasz libero Paweł Zatorski zajmuje w tym rankingu bardzo wysokie – 3. miejsce. Wśród przyjmujących miejsce na najniższym stopniu podium zajmuje Michał Kubiak mając 50% dobrego przyjęcia. Najlepszy w tym rankingu jest Francuz Kevin Tillie.

Wśród rozgrywających na 6. miejscu plasuje się Grzegorz Łomacz (prowadzi Benjamin Toniutti), a najlepiej serwującym zawodnikiem w naszej drużynie jest Fabian Drzyzga (8. miejsce), który zanotował dotychczas 4 asy. Dziewięć na swoim koncie ma najskuteczniejszy w tym elemencie Gavin Schmitt. Próżno szukać Polaków wśród najlepiej blokujących zawodników kwalifikacji do Rio. Tu prym wiedzie Nicolas Le Goff z 12 punktowymi blokami.