fivb.org
POLSKA_FRANCJA_TOKIO_MALE86
fivb.org
Laurent Tillie ogłosił skład na Igrzyska
Trener francuskich siatkarzy Laurent Tillie podał 12-osobowy skład, który uda się w sierpniu na turniej w Rio De Janeiro.
Karol Żebrowski
13 lipiec, 2016 21:04
W kategoriach: Aktualności Siatkówka

W porównaniu z zestawieniem jaki Tillie zabrał na rozpoczynające się dzisiaj Final Six w Krakowie, w kadrze na Igrzyska nie znalazło się miejsce dla środkowego Horacio D’Almeidy oraz przyjmującego Juliana Lyneela.

– Wybór był bardzo trudny – powiedział Laurent Tillie, cytowany przez Francuską Federacje Siatkówki. – Zdecydowałem się na Nicolasa Marechala i Trevora Clevenota, gdyż w ubiegłym sezonie grali więcej niż Julian Lyneel, który mimo wszystko pokazał się z bardzo dobrej strony w tegorocznej Lidze Światowej. Horacio D`Almeida dołączył do naszej kadry niedawno, jest obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi, ale zadecydowało doświadczenie. Wyjaśniłem obu zawodnikom mój wybór, jest to dla nich bolesne, lecz wiedzą że są częścią naszego zespołu i pozostaną z nami jeszcze przez dwa tygodnie po Final Six.

Reprezentacja Francji rozpocznie Igrzyska od rywalizacji w grupie A. Zmierzy się tam z Brazylią, Włochami, Amerykanami, Kanadyjczykami oraz Meksykanami.

 

Kadra Francji w siatkówce mężczyzn na IO 2016:

Rozgrywający: Benjamin Toniutti (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Pierre Pujol (AS Cannes).

Przyjmujący: Earvin N’Gapeth (Modena), Nicolas Maréchal (İstanbul Belediyesi), Kévin Tillie (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Trévor Clévenot (Piacenza).

Środkowi: Nicolas Le Goff (İstanbul Belediyesi), Franck Lafitte (Paris Volley), Kévin Le Roux (Modena)

Atakujący: Antonin Rouzier (İstanbul Belediyesi), Thibault Rossard (Asseco Resovia Rzeszów).

Libero: Jenia Grebennikov (AS Volley Lube).