Fot. Jessica Ennis/Newspix.
LONDYN 04.07.2012
IGRZYSKA 30 OLIMPIADY LONDON 2012
THE GAMES OF THE XXX OLIMPIAD
LEKKOATLETYKA ATHLETICS
NZ JESSICA ENNIS
FOT MAREK BICZYK / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. Jessica Ennis/Newspix.
Lekkoatletyczna reprezentacja Wielkiej Brytanii na Rio
Brytyjska Narodowa Federacja Lekkoatletyczna (UK Athletics) ogłosiła skład na Igrzyska w Rio.
Dyscyplinę wspiera:
Karol Żebrowski
15 Lipiec, 2016 20:58

Kadra liczy osiemdziesiąt osób. Brytyjczycy spróbują poprawić wynik sprzed czterech lat, kiedy to w Londynie uzyskali 6 medali – 4 złote, 1 srebrny i 1 brązowy. Tytułów mistrzów olimpijskich będą bronić Mohamed Farah (bieg na 5000 i 10 000 metrów), Greg Rutherford (skok w dal) oraz Jessica Ennis (siedmiobój).

Lekkoatletyczna reprezentacja Wielkiej Brytanii na Igrzyska:

Bieg na 100 metrów: James Dasaolu, James Ellington, Chijindu Ujah, Asha Philip, Desiree Henry, Daryll Neita
Bieg na 200 metrów: Adam Gemili, Danny Talbot, Nethaneel Mitchell-Blake, Dina Asher-Smith, Jodie Williams
Bieg na 400 metrów: Martyn Rooney, Matthew Hudson-Smith, Rabah Yousif, Christine Ohuruogu, Emily Diamond, Seren Bundy-Davies
Bieg na 800 metrów: Michael Rimmer, Elliot Giles, Lynsey Sharp, Shelayna Oskan-Clarke
Bieg na 1500 metrów: Chris O`Hare, Charlie Grice, Laura Muir, Laura Weightman
Bieg na 5000 metrów: Mohamed Farah, Tom Farrell, Andrew Butchart, Eilish McColgan, Stephanie Twell, Laura Whittle
Bieg na 10 000 metrów: Mohamed Farah, Andy Vernon, Ross Milington, Jo Pavey, Beth Potter, Jessica Andrews
Bieg na 3000 metrów przez przeszkody: Rob Mullett, Lennie Waite
Bieg na 100 metrów przez płotki: Tiffany Porter, Cindy Ofili
Bieg na 110 metrów przez płotki: Andy Pozzi, Lawrence Clarke
Bieg na 400 metrów przez płotki: Eilidh Doyle, Sebastian Rodger, Jack Green
Skok o tyczce: Luke Cutts, Holly Bradshaw
Skok wzwyż: Robbie Grabarz, Chris Baker, Morgan Lake
Skok w dal: Greg Rutherford, Lorraine Ugen, Shara Proctor, Jazmin Sawyers
Rzut dyskiem: Jade Lally
Rzut młotem: Nick Miller, Mark Dry, Chris Bennett, Sophie Hitchon
Chód na 20 km: Tom Bosworth
Chód na 50 km: Dominic King
Maraton: Callum Hawkins, Tsegai Twelde, Derek Hawkins, Sonia Samuels, Alyson Dixon
Siedmiobój: Katarina Johnson-Thompson, Jessica Ennis-Hill
Sztafeta 4×100 metrów: James Dasaolu, James Ellington, Chijindu Ujah, Adam Gemili, Danny Talbot, Nethaneel Mitchell-Blake, Richard Kilty, Ojie Edoburun, Harry Aikines-Aryeetey (męska); Asha Philip, Desiree Henry, Daryll Neita, Dina Asher-Smith, Bianca Williams, Ashleigh Nelson, Louise Bloor (damska)
Sztafeta 4×400 metrów: Martyn Rooney, Matthew Hudson-Smith, Rabah Yousif, Jack Green, Delano Williams, Nigel Levine, Jarryd Dunn (męska); Christine Ohuruogu, Emily Diamond, Seren Bundy-Davies, Eilidh Doyle, Anyika Onuora, Margaret Adeoye, Kelly Massey (damska)