International Table Tennis Federation facebook
chiny_international_table_tennis_federation_fb
International Table Tennis Federation facebook
Liczna kadra Chin na Rio
Chiński Komitet Olimpijski powołał 412 sportowców na Igrzyska Olimpijskie w Rio De Janeiro.
Karol Żebrowski
25 Lipiec, 2016 10:05

Reprezentacja spróbuje ponownie znaleźć się w czołówce tabeli medalowej. Osiem lat temu w Pekinie Chiny uzyskały 100 krążków i zwyciężyły, zaś cztery lata temu w Londynie zawodnicy z Państwa Środka zdobyli 88 medali co dało im w efekcie drugie miejsce w tabeli. Najlepszą reprezentacją okazały się wtedy Stany Zjednoczone (104 medale).

Reprezetnacja Chin na Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio De Janeiro

Pływanie:
Kobiety – Fu Yuanhui; Lu Ying; Tang Yi; Chen Jie; Chen Xinyi; Shi Jinglin; Ye Shiwen; Wang Shijia; Xin Xin; Dong Jie; Shen Duo; Cao Yue; Zhou Yilin; Sun Meichen; Zhou Min; Liu Xiang; Zhu Menghui; Zhang Xinyu; Zhang Yufei; Zhang Yuhan; Wang Xue’er; Ai Yanhan; Liu Yaxin; Hou Yawen; Yu Jingyao; Tang Yuting

Mężczyźni – Zu Lixin; He Jianbin; Sun Yang; Wang Shun; Xu Jiayu; Zhang Qibin; Mao Feilian; Lin Yongqin; Ning Zetao; Li Xiang; Shang Keyuan; Yu Hexin; Li Zhuhao; Li Guangyuan; Qiu Zi’ Ao; Yan Zibei; Wu Yuhang; Hu Yixuan; Liu Zhaochen

Pływanie synchorniczne:
Kobiety – Guo Li; Huang Xuechen; Sun Wenyan; Gu Xiao; Liang Xinping; Tang Mengni; Yin Chengxin; Zeng Zhen; Li Xiaolu

Łucznictwo:
Kobiety –  Cao Hui; Qi Yuhong; Wu Jiaxin

Mężczyźni – Xing Yu; Gu Xuesong; Wang Dapeng

Lekkoatletci:
Kobiety – Zhang Wenxiu; Liu Tingting; Gong Lijiao; Wang Zheng; Li Linwei; Lu Xiuzhi; Wei Yongli; Wang Chunyu; Li Lin; Qieyangshijie; Lu Huihui; Yuan Qiqi; Lin Huijun; Ren Mengxi; Wu Shuijiao; Yue Chao; Liu Shiying; Gao Yang; Li Xiaohong; Kong Lingwei; Bian Ka; Su Xinyue; Chen Yang; Feng Bin; Liang Xiaojing; Ge Manqi; Zhang Xinyan; Hua Shaoqing; Liu Hong

Mężczyźni – Cai Zelin; Zhang Guowei; Xie Wenjun; Dong Bin; Su Bingtian; Zhang Peimeng; Wang Zhen; Chen Ding; Dong Guojian; Wang Yu; Cao Shuo; Xie Zhenye; Xue Changrui; Mo Youxue; Wang Zhendong; Wang Jia’nan; Wang Changzhou; Yang Yang; Gao Xinglong; Duo Bujie; Tang Xingqiang; Huang Bokai; Yao Jie; Xu Xiaolong; Han Yucheng; Yu Wei; Zhu Renxue

Badminton: 
Kobiety – Zhao Yunlei; Ma Jin; Luo Ying; Luo Yu; Wang Yihan; Yu Yang; Li Xuerui; Tang Yuanting

Mężczyźni – Chen Long; Fu Haifeng; Chai Biao; Hong Wei; Lin Dan; Xu Chen; Zhang Nan

Boks:
Kobiety – Li Qian; Ren Cancan; Yin Junhua

Mężczyźni – Zhao Minggang; Li Bin; Shan Jun; Hu Qianxun; Zhang Jiawei; Liu Wei; Hu Jianguan; Yu Fengkai

Kajakarstwo:
Kobiety – Zhou Yu; Ren Wenjun; Liu Haiping; Ma Qing; Li Yue

Mężczyźni –  Li Qiang; Wang Riwei

Kajakarstwo górskie:
Kobiety – Li Lu

Mężczyźni – Shu Jianmin; Tan Ya

Kolarstwo: 
Kobiety – Gong Jinjie; Luo Xiaoling; Huang Dongyan; Jing Yali; Zhao Baofang; Zhong Tianshi; Ma Menglu; Yao Ping

Mężczyźni – Wang Zhen; Liu Hao; Xu Chao; Qin Chenlu; Fan Yang; Shen Ping’an

Jeździectwo: 
Mężczyźni – Hua Tian

Szermierka:
Kobiety – Sun Yujie; Xu Anqi; Le Huilin; Liu Yongshi; Sun Yiwen; Shen Chen

Mężczyźni – Lei Sheng; Ma Jiafei; Chen Haiwei; Jiao Wei; Sun Yunlong

Piłka nożna:
Kobiety –  Zhang Yue; Wu Haiyan; Liu Shanshan; Zhao Rong; Gu Yasa; Yang Li; Wang Shanshan; Li Dongna; Zhang Rui; Li Ying; Gao Chen; Pang Fengyue; Yang Man; Wang Xiaoxu; Wang Shuang; Xue Jiao; Zhao Lina; Tan Ruyin

Piłka wodna:
Kobiety – Yang Jun; Sun Yating; Song Donglun; Ma Huanhuan; Zhang Cong; Zhang Weiwei; Pei Lin; Wang Xinyan; Zhao Zihan; Han Xiaomei; Xiong Dunhan; Zhang Jing; Niu Guan’nan

Golf:
Kobiety – Feng Shanshan; Lin Xiyu

Mężczyźni – Li Haotong; Wu Ashun

Gimnastyka:
Kobiety – Wang Yan; Shang Chunsong; Mao Yi; Tan Jiaxin; Fan Yilin

Mężczyźni – Lin Chaopan; Zhang Chenglong; You Hao; Deng Shudi; Liu Yang

Gimnastyka artystyczna:
Kobiety – Zhao Jingnan; Shang Rong; Zhang Ling; Bao Yuqing; Yang Ye; Shu Siyao

Gimnastyka sportowa:
Kobiety – He Wenna; Li Dan

Mężczyźni – Dong Dong; Gao Lei

Hokej na trawie:
Kobiety – Cui Qiuxia; Song Qinglign; Li Dongxiao; Wang Mengyu; Peng Yang; De Jiaojiao; Zhao Yudiao; Liang Meiyu; Li Hongxia; Zhang Xiaoxue; Wang Na; Li Jiaqi; Sun Xiao; Yu Qian; Zhang Jinrong; Wu Qiong; Guo Jiajia; Ou Zixia

Judo:
Kobiety – Yu Song; Zhang Zhehiu; Ma Yingnan; Yang Junxia

Mężczyźni – Ma Duanbin; Saiyinjirigala

Pięciobój nowoczesny:
Kobiety – Chen Qian; Zhang Xiaonan

Mężczyźni – Guo Jianli; Cao Zhongrong

Wioślarstwo:
Kobiety – Zhang Min; Jiang Yan; Duan Jingli; Zhu Weiwei; Pan Feihong; Huang Wenyi; Miao Tian; Lu Yang; Zhang Xinyue; Wang Yuwei; Zhang Ling; Wang Jie

Mężczyźni – Yu Chenggang; Wang Tiexin; Jin Wei; Zhao Jingbin; Sun Man; Wang Chunxin

Żeglarstwo:
Kobiety – Chen Peina; Xu Lijia; Wang Xiaoli; Huang Lizhu

Mężczyźni – Wang Aichen; Gong Lei; Wang Wei; Xu Zangjun

Strzelectwo sportowe:
Kobiety – Zhang Jingjing; Guo Wenjun; Chen Yin; Wei Ning; Yi Sining; Du Li; Chen Fang; Wei Yin; Zhang Binbin; Zhang Mengxue

Mężczyźni – Zhu Qinan; Hu Binyuan; Li Yuehong; Pu Qifeng; Pang Wei; Yang Haoran; Pan Qiang; Zhang Fusheng; Zhao Shengbo; Cao Yifei; Hui Zicheng

Tenis stołowy:
Kobiety – Li Xiaoxia; Ding Ning; Liu Shiwen

Mężczyźni – Ma Long; Xu Xin Zhang Jike

Taekwondo:
Kobiety – Wu Jingyu; Zheng Shuyin

Mężczyźni – Qiao Sen; Zhao Shuai

Tenis ziemny:
Kobiety – Zhang Shuai; Zheng Saisai; Peng Shuai; Xu Yifan; Wang Qiang

Triathlon:
Kobiety – Wang Lianyuan

Mężczyźni – Bai Quanfa

Siatkówka:
Kobiety – Hui Ruoqi; Wei Qiuyue; Xu Yunli; Zhang Changning; Yan Ni; Zhu Ting; Yang Fangxu; Yuan Xinyue; Ding Xia; Liu Xiaotong; Gong Xiangyu; Lin Li

Siatkówka plażowa:
Kobiety – Yue Yuan; Wnag Fan

Podnoszenie ciężarów:
Kobiety – Deng Wei; Xiang Yanmei; Li Yajun; Hou Zhihui

Mężczyźni –  Lu Xiaojun; Long Qingquan; Shi Zhiyong; Tian Tao ; Chen Lijun; Yang Zhe

Zapasy:
Kobiety – Sun Yanan; Zhang Fengliu; Zhong Xuechun; Zhou Feng; Xu Rui

Mężczyźni – Meng Qiang ; Yeerlanbieke Katai; Deng Zhiwei; Wang Lumin; Xiao Li; Yang Bin; Yang Bin; Bi Shengfeng

Skoki do wody:
Kobiety – Liu Huixia; He Zi; Si Yajie; Chen Ruolin; Shi Tingmao; Ren Qian; Wu Minxia

Mężczyźni – Qiu Bo; Cao Yuan; Qin Kai; Chen Aisen; Lin Yue; He Chao

Koszykówka:
Kobiety – Chen Xiaojia; Li Shanshan; Lu Wen; Gang Song; Chen Nan; Huang Huongpin; Sun Mengran; Shao Ting; Sun Mengxin; Zhao Zhifang; Wu Di; Huang Sijing

Mężczyźni – Yi Jianlian; Zhou Peng; Guo Ailun; Wang Zhelin; Di Xiaochuan; Ju Ran; Li Xianhao; Ding Yanyuhang; Li Gen; Zhao Jiwei; Zhou Qi; Zhou Yuchen