fivb.com
POLSKA_FRANCJA_TOKIO_MALE82
fivb.com
Liga Światowa: Polska bez szans w starciu z Brazylią
Siatkarze reprezentacji Polski przegrali 0:3 z Brazylią, w kolejnym meczu Ligi Światowej. Dla podopiecznych Stephana Antigi była to piąta porażka w cyklu.
Karol Żebrowski
1 Lipiec, 2016 17:54
W kategoriach: Aktualności Siatkówka

Francuski trener polskiej kadry, do gry od początku spotkania, desygnował nasz obecnie najsilniejszy skład z m.in.: Bartoszem Kurkiem czy też Michałem Kubiakiem.

Mecz świetnie zainaugurował rozgrywający biało-czerwonych, Grzegorz Łomacz, który zdobył dwa punkty zagrywką. Chwilę później Lucarelli posłał piłkę w aut i nasi zawodnicy mieli trzypunktową przewagę. Utrzymywała się ona aż do drugiej przerwy technicznej (16:13). Wtedy chwilę przestoju w naszej grze wykorzystali „Canarinhos” i doprowadzili do remisu. Spotkanie było bardzo wyrównane, żaden zespół nie potrafił odskoczyć na więcej niż punkt i o triumfie w pierwszej partii zadecydowała gra na przewagi. Polacy mieli aż trzy piłki setowe, jednak żadnej nie wykorzystali, a autowe ataki Bieńka i Konarskie rozstrzygnęły o zwycięstwie Brazylijczyków (28:30).

Drugi set rozpoczęli lepiej podopieczni Bernando Rezende, którzy na pierwszej przerwie technicznej mieli cztery punkty przewagi (4:8). Nasi zawodnicy pokazali jednak charakter i szybko odrobili stratę, a nawet udało im się wyjść na prowadzenie (10:9). Dalsza część seta była bliźniaczym odzwierciedleniem pierwszej partii – gra znowu toczyła się punkt za punkt. Niestety, przy stanie 20:20 Polacy zanotowali kolejny przestój w grze, który kosztował ich utratę czterech punktów z rzędu. Brazylijczycy nie oddali już wypracowanej przewagi i w efekcie mogli cieszyć się ze zwycięstwa w drugim secie (25:21).

Partia numer trzy miała bardzo wyrównany początek (7:8). Po pierwszej przerwie Brazylijczycy rozpoczęli dobrą grę zagrywką, która pozwoliła im wywalczyć minimalną przewagę (14:16). Przy stanie 15:17 Polacy po raz kolejny w dzisiejszym spotkaniu zanotowali dłuższą chwilę niemocy. Starta sześciu punktów z rzędu przesądziła ostatecznie o losach trzeciego seta oraz całego spotkania. Brazylijczycy wygrali do 16 i ostatecznie 3:0.

W dniu jutrzejszym Polska zmierzy się z reprezentacją Francji. Początek spotkania o godzinie 18:00.