Fot. fivb.org
MateuszMikafromPolandreceivestheball
Fot. fivb.org
Łódź nie będzie gospodarzem meczów siatkarskich ME 2017
“Dziennik Łódzki” poinformował, że niepowodzeniem zakończyły się negocjacje pomiędzy władzami Łodzi a Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Oznacza to, że w Atlas Arenie nie odbędzie się żadne spotkanie przyszłorocznych mistrzostw Europy mężczyzn.
Tomasz Kawczyński
21 wrzesień, 2016 19:56
W kategoriach: Aktualności Siatkówka

Łódzka hala była areną meczów II fazy podczas mistrzostw świata 2014. Polacy wygrali wówczas z Włochami, Iranem oraz Francją, Później jeszcze rozegrano tam spotkanie o piąte miejsce. Siedem lat temu w obiekcie przy alei Bandurskiego odbył się finał kobiecych mistrzostw Europy.

Dyrektor Wydziału Sportu w łódzkim magistracie Marek Kondraciuk poinformował, że z poprzednimi władzami PZPS uzgodniono nabycie tzw. dużego pakietu imprez. W jego skład miały wchodzić ME 2017 oraz trzy kolejne edycje Ligi Światowej (2016-18).

Po zmianie władz federacji pakiet rozbito na dwie części, w kwestii czempionatu Starego Kontynentu postawiono prawdopodobnie na Kraków, choć nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia siatkarskiej centrali. Za organizację samych ME Łódź miała zapłacić 7 mln złotych.

Nie jest jeszcze znany dokładny termin mistrzostw. Zagra w nich 16 drużyn.

Oprócz “Biało-czerwonych” pewne gry są już Francja, Słowenia, Włochy, Bułgaria, Rosja i Serbia. Obecnie trwają eliminacje. Po pierwszych turniejach na czele grup są reprezentacje Niemiec, Portugalii, Belgii, Słowacji, Holandii i Czech.