lipiarska-pałka
Łuczniczka przegrała starcie w pierwszej rundzie
W 1/32 finału Karina Lipiarska-Pałka przegrała 5:6 z Turczynką Yasemin Anagoz. Zawodniczka była naszą jedyną reprezentantką w łucznictwie.
Jarosław Więcławski
10 Sierpień, 2016 16:31

Polska słabo rozpoczęła spotkanie. W pierwszym secie zdobyła tylko 22 punkty (trafiała kolejno w 7, 9 i 6). Anagoz zdobyła ich 26 (9,8,9). W drugiej rundzie zawodniczki strzelały identycznie – zaczęły od 8, później trafiały w 6 i 9. Podobnie było w trzecim secie, lecz po zweryfikowaniu jednego ze strzałów Turczynki, Polka wygrała 23 do 22. W tym momencie było 3:3.

W czwartym secie obie zawodniczki strzelały lepiej. Anagoz była bezbłędna – trafiła trzy 10. Lipiarska-Pałka zdobyła 27 punktów (9,10,8). Z dobrej strony nasza łuczniczka pokazała się też w ostatnim secie. Trzykrotnie trafiała w 9 i pokonała Turczynkę, która zdobyła jeden punkt mniej.

Przy remisie 5:5 w pięciu setach o zwycięstwie zadecydował dodatkowy strzał. Pierwsza strzelała Anagoz, która trafiła w 9. Niestety ostatnia próba zupełnie nie wyszła Lipiarskiej-Pałce. Polka trafiła w 6 i odpadła z olimpijskiego turnieju.