Fot. ICON SPORT/NEWSPIX.PL
Bodnar Maciej of Tinkoff pictured in action during the second part of the third and final stage of the Driedaagse De Panne - Koksijde cycling race, a 14,2km individual time trial to and from De Panne, Thursday 31 March 2016. Photo : Sirotti / Icon Sport 
KOLARSTWO TRZECI ETAP 
FOT.ICON SPORT/NEWSPIX.PL
POLAND ONLY!!!
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. ICON SPORT/NEWSPIX.PL
Maciej Bodnar od nowego sezonu oficjalnie w nowej grupie
Maciej Bodnar już za kilka dni wystartuje na Igrzyskach Olimpijskich, ale już dziś można oficjalnie zakomunikować nazwę jego nowego zespołu. Od sezonu 2017 będzie jeździł w Bora-Hansgrohe. Przenosi się tam z Tinkoffu razem z Peterem Saganem.
Tomasz Kawczyński
1 sierpień, 2016 17:32

1 sierpnia jest pierwszym dniem gdy UCI zezwala na oficjalne informowanie o zmianach przynależności klubowej na kolejny sezon.

31-letni Maciej Bodnar jeździł w Tinkoffie od 2015 roku. Wcześniej był kolarzem Liquigasu. Wśród jego największych osiągnięć należy wymienić etapowy triumf na Tour de Pologne sprzed roku, cztery tytuły mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas oraz kilka wygranych czasówek w wyścigach mniejszej rangi.

Startował we wszystkich wielkich tourach, dwukrotnie zajmując miejsca w czołowej trójce na etapach. O krok od zwycięstwa był na ubiegłorocznej Vuelcie. Na 17. etapie (czasówka dookoła Burgos) przegrał tylko z Holendrem Tomem Dumoulinem. Do wygranej zabrakło mu 64 sekund.

W czasie lipcowego Tour de France najlepiej poszło mu na odcinku nr 11. Na mecie w Montpellier zameldował się na trzecim miejscu, wcześniej mocno pomagając Saganowi. W sprzyjających okolicznościach mógł nawet liczyć na etapowy triumf.

Kontrakt Polaka z Bora-Hansgrohe będzie obowiązywał przez trzy sezony.

Niemiecka grupa przed sezonem przejdzie spore zmiany. Obecnie nosi nazwę Bora-Argon 18 i ma status ekipy kontynentalnej. Nowy sponsor – producent armatury łazienkowej i kuchennej – ma zagwarantować miejsce wśród zespołów UCI World Tour. Zwiększony zostanie budżet, a kolarze będą ścigać się na rowerach amerykańskiej firmy Specialized.

Niewykluczone, że do naszego czasowca wkrótce dołączy Rafał Majka. Najlepszy góral „Wielkiej Pętli” wciąż nie ma podpisanej umowy na kolejny sezon.

Dla Macieja Bodnara występ w Rio będzie drugim startem na Igrzyskach Olimpijskich. W Londynie był 25. w czasówce i 84. w wyścigu ze startu wspólnego. Kolarz jest już w Brazylii, co udokumentował fotką na oficjalnym profilu na Facebooku.