Fot. Newspix.
GDANSK  03/08/2014
TOUR DE POLOGNE START
N/Z. RAFAL MAJKA

---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
Fot. Newspix.
Majka wyżej w generalce na Giro
Po 11. etapie Giro d'Italia (Modena-Asolo, 212 km) Rafał Majka przesunął się z siódmej na szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej. Pierwszy linię mety przekroczył Diego Ulissi z Lampre-Merida.
Tomasz Kawczyński
18 maj, 2016 21:47

 

Polak przyjechał dziś razem z faworytami wyścigu. Pilnował największych rywali podczas stromej, choć krótkiej wspinaczki na Forcella Mostaccin. Był uważny na pagórkowatej końcówce. Z przodu był jednak lider wyścigu Bob Jungels, do którego nasz zawodnik stracił 13 sekund i ma łączny czas gorszy od Luksemburczyka o 2 minuty i 1 sekundę. Przed Majką plasują się jeszcze Andrey Amador, Alejandro Valverde, Steven Kruijswijk i Vincenzo Nibali.

Awans kolarza Tinkoff był możliwy z powodu słabszej dyspozycji Gianluki Brambilli. Były lider Giro nie wytrzymał tempa czołówki i pzyprowadził trzecią grupę, która do Ulissiego straciła półtorej minuty. W klasyfikacji Włoch spadł z szóstej na dziewiątą lokatę.

Jutro kolarzy czeka spokojniejszy odcinek, na który powinni powalczyć sprinterzy. Kibice muszą nastawić na weekendowe emocje. W sobotę na trasie m.in. premie górskiej pierwszej kategorii Passo Pordoi i Passo Giau, choć meta będzie na zjeździe. W niedzielę górska czasówka w Dolomitach.

źródło: cyclingnews.com