Fot. PZTW
Polski-zwiazek-towarzystw-wioslarskich-1000x600
Fot. PZTW
Mamy brąz! Kobieca czwórka podwójna na trzecim miejscu
Po kilku dniach mniejszych lub większych niepowodzeń wreszcie doczekaliśmy się drugiego medalu w Rio de Janeiro. Maria Springwald, Joanna Leszczyńska, Agnieszka Kobus i Monika Ciaciuch dopłynęły na trzecim miejscu w finale A wioślarskiej czwórki podwójnej. Nie powiodło w tej samej konkurencji mężczyznom. Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz i Mirosław Ziętarski zajęli czwarte miejsce.
Tomasz Kawczyński
11 sierpień, 2016 16:11

Nasze reprezentantki od początku płynęły bardzo szybko i wysforowały się na czoło stawki. Mając słabszy finisz musiały osiągnąć jak największą przewagę na pozostałymi osadami. Na półmetku wyraźnie prowadziły przed Niemkami i Holenderkami. Im było bliżej do mety, tym rywalki zaczęły przyspieszać. Polki słabły, ale nie wypadły poza podium. Do srebra zabrakło jedynie 55 setnych sekundy.

Panowie w czwórce podwójnej na półmetku zajmowali piąte miejsce. O medal walczyli z Estończykami, nie zdołali ich jednak prześcignąć i skończyli tuż za podium. Osiągnęli czas 6:12.09, przegrali krążek od nieco ponad sekundę. Złoto trafiło do Niemiec, a srebro do Australii.