Fot. fivb.org
prudel fijałek
Fot. fivb.org
ME: Fijałek i Prudel powalczą o medal
Dzień w Szwajcarii zaczął się od nieprzyjemnych dla Polaków wiadomości. Z turnieju musieli wycofać się Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Powodem była kontuzja kciuka pierwszego z nich. Zwieńczenie pojedynków było z kolei wieścią bardzo dobrą – do najlepszej czwórki awansowali Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel.
Jarosław Więcławski
4 czerwiec, 2016 19:59

W 1/8 finału duet zmierzył się z inną polską parą – Michałem Kądziołą i Jakubem Szałankiewiczem. Pierwszego seta dość niespodziewanie wygrali ci drudzy. Po triumfie do 18, w drugim secie zdobyli 17 punktów. Przewaga bardziej doświadczonych Fijałka i Prudla była widoczna w tie-breaku. Tam wygrali do 7.

W kolejnej rundzie Polacy mierzyli się z włoskimi braćmi – Matteo i Paolo Ingrosso. Tu poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko, a starcie od początku było bardzo wyrównane. Pierwszego seta nasi siatkarze wygrali do 19, by w drugim przegrać z takim dorobkiem punktowym. Ostatnia partia przeciągnęła się aż do stanu 20:18, na szczęście na korzyść Fijałka i Prudla.

W drodze po medal para zmierzy się z Rosjanami  Konstantinem Siemienovem i Wiaczesławem Krasilinikovem. Ta para w 1/8 finału miała zmierzyć się z Kantorem i Łosiakiem. Jutro zostaną także rozegrane decydujące o podziale medali starcia.

 

 

1/8 finału

Fijałek/Prudel – Kądzioła/Szałankiewicz 2-1 (18-21, 21-17, 15-7)

1/4 finału

Fijałek/Prudel – Ingrosso M./ Ingrosso P. (ITA) 2:1 (21:19, 19:21, 20:18)

 

Jutro

1/2 finału

Fijałek/Prudel – Semenov/Krasilnikov (ROS)